18. rasedusnädal

18. rasedusnädal
Esimene trimester
Teine trimester
Kolmandal trimestral

Sel ajal võib sageli tekkida peapööritus. Sinu südamel on eriti raske töötada, seepärast aeglustab see vahepeal tööd. Kõikuda võib ka vere suhkrutase, kuna maksal ja kõhunäärmel tuleb rohkem tööd teha. Uuri, milliseid toiduaineid on soovitav süüa, et säilitada stabiilset suhkrutaset! 

 

18. rasedusnädal: kuula keha signaale

Kerge peapööritus sel ajal ei ole midagi ebatavalist. Ringlev verekogus on märgatavalt suurenenud, seepärast on süda koormatud 40–50 % rohkem, et kehas ringleks piisav kogus verd ja te mõlemad oleksite varustatud toitainetega. Samal ajal muutub emakas üha suuremaks ja suureneb surve veresoontele, mis võib sind panna end tundma nii, nagu sa võiksid minestada. 

Peapööritus annab märku, et sa peaksid aeglustama igapäevaseid tegevusi ja veenduma, et saad kätte kõik vajalikud toitained. Kui sul on pidevalt peapööritus, sa oled minestamas või tõesti minestad, on aeg viivitamatult otsida abi meditsiinitöötajalt. Regulaarne puhkus ja tervislik menüü – mitu väikest portsjonit kogu päeva jooksul – aitab hoida sinu veresuhkru taseme stabiilse. 

Ole ettevaatlik ja mõistlik, kui tõused toolilt üles või liigud. Lisaenergiat saad liitsüsivesikutest, mida on kaeras, marjades ja köögiviljades, väldi toiduaineid, ms annavad kiiresti ja suures koguses suhkrut. 

 

18. rasedusnädal: lapse areng

Laps on sel ajal umbes 18 sentimeetrit pikk ja areneb väga kiiresti. Lapsel on nüüd endal oma igapäevane rütm ja magamisharjumused. Kui ootad poissi, muutub ta suguelundite kuju sel ajal selgemaks, ultraheliuuringus on seda lihtne märgata. Sõrmedel ja varvastel tekib unikaalne muster, hoiak muutub üha kindlamaks. 

Tervislik menüü raseduse ajal aitab luua optimaalseid tingimusi lapse kasvamiseks ja mõjutab positiivselt tema tervist edasises elus.