2. rasedusnädal

2. rasedusnädal
Esimene trimester
Teine trimester
Kolmandal trimestral

Eostumine toimub kõige tõenäolisemalt 2.rasedusnädalal, mil toimub ovulatsioon.  Niisamuti nagu esimesel rasedusnädalal, ei pruugi sa veel ka sellel nädalal tegelikult rase olla, kuid just sel ajal on vaja luua ideaalsed tingimused lapse eostamiseks ja seeläbi toetada lapse tervist tulevikus.       

 

Ideaalsete tingimuste loomine eostamiseks 

Nagu me juba selgitasime, arvestatakse sünnituse oodatav aeg alates viimase menstruatsiooni esimesest päevast. See tähendab, et  teisel rasedusnädalal toimub ovulatsioon ja seega ka lapse eostumine. 

Eostumiseks ideaalsete tingimuste tagamiseks soovitatakse toituda tervislikult ja vajadusel võtta tervishoiu töötaja soovitusel juurde olulisi vitamiine ja mineraalaineid sisaldavaid toidulisandeid. Taas tasub meeles pidada, et  ei tohi unustada foolhapet, mis on eriti oluline neuraaltoru ja lapse närvisüsteemi arengus. 

 

Eostumine ja sügoodi geneetiline teave 

Viljastumise ajal on kõik lapse omadused kodeeritud väikeses rakus, mida nimetatakse sügoodiks. Sellel rakul on 23 kromosoomipaari (46 kromosoomi), millest pooled pärinevad emalt ja pooled isalt. Kromosoomides on vajalik teave unikaalse inimese loomiseks, kelles võib leida mõlemalt vanemalt saadud omadusi. 

 

Toeta oma lapse tulevikku  juba enne eostamist, toitudes tervislikult. 

Paljud vanemad arvavad, et nende lapse tuleviku määrab üksnes geneetika. Seevastu värskeimad uurimused kinnitavad, et isegi kuni 80% lapse tervisest sõltub varase ea välistest teguritest ja veel varem ka ema tervisest veidi aega enne lapse eostumist. 

Viljastumise hetkest kuni lapse 3 aasta vanuseks saamiseni on toiduga saadavad toitained eriti olulised. Need mõjutavad geenidega kaasa saadud võimalusi elada võimalikult tervena ja takistavad haiguste teket.