1. rasedusnädal

Analüüsides rasedusaega nädalate kaupa, märkad peagi, kui oluline on õige toitumine enne lapse eostamist, samuti raseduse esimestel nädalatel, kuigi sel ajal naist spetsialistide poolt veel rasedaks ei nimetata.
Kuidas arvestada sünniaega
1.rasedusnädalaks loetakse enamasti viimast menstruatsiooni nädalat enne lapse eostamist. Niisugust näiliselt ebaloogilist lähenemist kasutatakse, et määrata sünniaeg veidi varem, kuna rasedust hakatakse tavaliselt arvestama viimase menstruatsiooni algusest, kuigi laps pole sellal veel eostatud. Tõenäoliselt viljastab seemnerakk munaraku ametlikult määratud raseduse teise nädala lõpus.
Hoolitse oma tervise eest enne lapse eostamist
Kui plaanid pere juurdekasvu, siis on soovitatav järgida tervislikku menüüd juba enne lapse eostamist. Tervislik toit soodustab lapse eostumist, samuti tagab see vajalikud tingimused tema rakkude arenguks. Tervisliku menüü järgimine enne lapse eostamist annab tunnistust põhjalikest teadmistest ja arusaamadest selle kohta, kui olulised on toitained lapse tulevikule.
Toitainete mõju lapse tulevikule
Uusimad uurimused kinnitavad, et vanemate geenid mõjutavad oodatava lapse tervist tulevikus ainult 20% ulatuses. Ülejäänud 80% lapse tervisest mõjutavad muud tegurid, mis avaldavad mõju juba päris alguses, näiteks ema tervislik seisukord eostamise ajal.
Toitained, mida laps saab raseduse ajal ja esimesel kolmel eluaastal, mõjutavad seda, kuidas geene tulevaseks eluks ette valmistatakse. Teadmised nende küsimuste kohta aitavad mõista toitainete mõju lapse tulevikule.
Vitamiinid ja foolhape
Kui sa veel ei kasuta rasedatele mõeldud toidulisandeid, siis just nüüd on nende võtmiseks õige aeg. Vali sellised toidulisandid, mis sisaldavad foolhapet – eriti olulist ainet, mida lapsel on hiljem vaja selleks, et neuraaltoru korralikult areneks. Soovitatav on võtta 0,4 mg foolhapet päevas, kuid esimesel trimestril soovitatakse seda kogust suurendada kuni 0,8 mg päevas. On aga ka palju teisi vitamiine, mis aitavad ette valmistada kõige soodsamaid tingimusi lapse edukaks eostamiseks.