Peale sünnitust tagasi tööle?

Emadel on raske otsustada, kui kiiresti peale sünnitust minna tööle tagasi. . Loodus on andnud naisele instinkti oma lapse eest hoolitsemiseks ning tööle tagasiminek tähendaks, et laps tuleb jätta kellegi teise hoolde. Arutage pere ringis  seda teemat ja leidke  parim viis lapse hoidmise korraldamiseks. See on väga tähtis otsus ja inimesel, kes hakkab teie lapse eest hoolitsema, lasub väga suur vastutus. Tehke kõik endast olenev, et saaksite mõlemad lapsehoidja sobivuses täiesti veendunud olla. 

 Kui pere majanduslik olukord nõuab tööle naasmist, siis kaalugeosalise tööajaga või poole kohaga töötamist. Tänapäeva töökeskkonnas muutub selline töötamine üha sagedasemaks. Kuidas ka ei läheks, tuleb  mõlemal vanemal omandada uusi oskusi töö- ja pereelu ühendamiseks. Tasakaalu võti seisneb organiseerimises ja oma võimete tundmises. Kui tahate korraga töötada, lapse eest hoolitseda, sporti teha ja sõpradega suhelda, võib koorem osutuda liiga suureks ja te põlete läbi. Peaksite koos elukaaslasega valima, mis on hetkel kõige tähtsam, ja pöörama tähelepanu sellele, et ka puhkamiseks jääks piisavalt aega. 

Pärast sünnitust  tööle tagasiminek on väga suur samm. Kui otsustate seda teha on korralikult valmistumine väga oluline, et nii teie ise, beebi kui ka kõik sellega seotud inimesed saaksid uue rutiiniga kohaneda. 

Lastesõime või lasteaeda otsida pole kunagi liiga vara. Et tööl hästi hakkama saada ja korralikult keskenduda, peate teadma, et laps on rõõmus ja hästi hoitud. Isegi kui kavatsete veel mõne kuu kodus olla annab varajane planeerimine teile piisavalt aega erinevaid võimalusi uurida ja õige lasteaed või lapsehoidja leida. Teiste vanemate soovitused võivad olla küll suure väärtusega, aga paluge lapse eest hoolitsema hakkaval inimesel siiski näidata oma oskusi ja isikut tõendavaid dokumente, et olla kindel tema usaldusväärsuses. 

Muutuseks valmistumine 

Lapsele õiget hoidjat otsides saate hakata valmistuma enda ja beebi lahusolekuks. Harjutage last olema teiste inimestega nii, et teid ei ole kohal. Alguses võib see olla teile raskem kui beebile, kuid mida rohkem harjutate, seda kergem see on. Et tunneksite end rahulikumana pange lapsehoidja jaoks kirja oma tavapärane päevakava, näidake kus asuvad mähkmed, toit, toidunõud ja mänguasjad ning jätke lapsehoidjale telefoninumber, millelt teid või lapse isa vajaduse korral kätte saaks. Kõik see kulub marjaks ära ka siis, kui peate lapsest pikemat aega eemal olema. 

Kui toidate last rinnaga peate mõtlema sellele kuidas tööle tagasi minnes hakkama saada. Kas piima saaks päeva jooksul välja lüpsta ja külmikus hoida? Kas lapsehoidja on valmis väljalüpstud piima lapsele andma?  Mõnel naisel   on piima väljalüpsmine raske, niisiis on mõistlik sellega alustada umbes kuu aega enne, et võimalikest probleemidest üle saada. Samuti peate veenduma, et laps on nõus pudelist sööma ja rahul sellega, kui teda toidab keegi teine peale ema või isa. 

Peale igasuguste lapse heaolu puudutavate praktiliste küsimuste, on ka selliseid asju mida saaksite teha, et üleminek oleks teile endale kergem. Enne tööleminekut rääkige oma tööandjaga tööajast ja tingimustest, et teaksite mõlemad mida teilt oodatakse. Käige mõned korrad oma vanas töökohas ja viige end kurssi toimunud muutustega, tutvuge uute töökaaslaste ja/või klientidega ning proovige aru saada milline on töötempo. Selgitage välja kõige kindlam transpordiliik, mis võimaldaks teil õigel ajal tööle jõuda ja lapsele tööpäeva lõppedes järele minna. Ühesõnaga, mõelge kõigi võimaluste peale, mis aitaksid teil stressi vähendada ja kohaneda. 

Hoolitsege enda eest 

Tööl käia ja ema olla on väsitav. Vajate selleks oma elukaaslase ja teiste laste abi. Kui nad teid majapidamistöödes aitavad on kodune elu hoopis rahulikum, ja teil jääb aega ka lõõgastumiseks. Ärge unustage aeg-ajalt puhata. Siis suudate nii ema kui ka töötajana kõik oma võimed ära kasutada.