25 rasedusnädalat

Lapse areng

Laps, keda ei saa enam pisikeseks pidada, kasvab aina suuremaks ja on kolmandal raseduse neljandikul umbes 34 sentimeetrit pikk ja kaalub umbes 670 grammi. Laps võib isegi ära tunda oma isa hääle ja kuulda isa mängitud rahustavat muusikat. Tema aju hakkab valmistuma teadlike mõtete loomiseks. See tähendab, et laps võib juba emaihus viibides toimuvat meeles pidada.

Sina ja sinu keha

Kaalutõus raseduse ajal on vältimatu, kuna lapse areng ja kasvamine on sellest otseselt sõltuvad. Ära muretse, kui sinu kõht ei näe nii „stiilne“ välja kui kuulsustel. Kui lisakilogrammid on kogunenud juba enne rasedust, siis tuleb raseduse ajal järgida tervislikku ja mitmekülgset menüüd, püüdes last oodates mitte liigselt juurde võtta.

Ei ole ühtset seisukohta, kuidas jälgida oma kaalu raseduse ajal. Enamasti suureneb kaal üheksa kuu jooksul 5,5 kilogrammi võrra (kõige enam 7 kilogrammi). Kui sul on liigseid kilogramme juba enne rasedust, püüa suurendada kaalu ainult 3 kuni 5 kilogrammi. Pane siiski tähele, et rasedus pole sobiv aeg dieedi pidamiseks! Järgmistel kuudel pärast lapse ilmale tulekut võid liigsetest kilogrammidest vabaneda.

Kas teadsite, et...

Naha niisutusvahendid võivad muuta sinu naha elastsemaks, aidata vabaneda venitusarmidest. Paljud tulevased emad masseerivad oma nahka E-vitamiiniga õli, kuid ka selle osas nagu kõigi kreemide ja muude vahendite osas on kõige kindlam ämmaemandalt nõu küsida.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com