Piima tähtsus üle aasta
vanuste laste menüüs

Piima tähtsus üle aasta vanuste laste menüüs

Sinu lapse arenemisel on täisväärtuslik toitumine niisama tähtis kui füüsilised ja vaimsed harjutused. Seepärast on väga oluline vanuses, mil laps kiiresti kasvab, pakkuda talle sobivaimat toitu. Sageli lõpetavad emad just ajavahemikust aastast kolmanda aastani lapse rinnaga toitmise. Tasakaalustatud toitumine on erakordselt tähtis ka sinu lapse immuunsüsteemi arengu jaoks, mis kujuneb kuni 3. eluaastani. Just immuunsüsteem on üks tervise nurgakive kogu ülejäänud eluks.

Piima ja piimatoodete olulisus

Piim ja piimatooted annavad organismile kaltsiumi, magneesiumi, kvaliteetset valku, D- ja B-vitamiine. Selle rühma olulisimad tooted on piim ja jogurt, kuna neid on vähem töödeldud ja need sisaldavad optimaalses koguses mineraalaineid, mis on vajalikud tugevate luude ja hammaste kujunemiseks. Kui laps saab aastaseks, siis vajab ta tervislikuks arenguks, kasvamiseks ja heaks enesetundeks piima ikkagi iga päev. Kuid pea siiski meeles, et 1- kuni 3-aastasele lapsele ei sobi igasugune piim.

Sobivaima piima valimine

Kui laps saab aastaseks siis lõpetavad paljud emad rinnaga või kunstlike piimasegudega toitmise või piiravad seda, olles seisukohal, et on tulnud aeg lisada lapse menüüsse lehmapiim. Aga lehmapiima pole soovitav alla 3-aastasele lapsele anda, kuna see sisaldab:

  • liiga palju valku ja naatriumi, mis liigselt lapse neerusid kurnab;

  • liiga vähe rauda;

  • liiga vähe A-, D-, C- ja E-vitamiine;

  • liiga vähe küllastamata rasvhappeid;

  • liiga palju küllastatud rasvhappeid;

Paljude aastatepikkuste uuringute tulemusena on lastearstid ja toitumisspetsialistid jõudnud järeldusele, et kuni 3-aastase lapse menüüsse tuleb lisad piimajoogid, mis on toodetud, võttes arvesse lapse organismi vajadusi, näiteks Aptamil 3 Kindermilch Pronutra+ (lastele alates 1. eluaastast), Aptamil 4 Kindermilch Pronutra+ (lastele alates 2. eluaastast), kuna neile on lisatud koostisosi, millest jääb puudu lapse tavalises menüüs, nimelt rauda, tsinki, joodi, vitamiine ja küllastamata rasvhappeid.

Mis on Pronutra+?

Pronutra+, mis kuulub Aptamil 3 Kindermilch Pronutra+ ja Aptamil 4 Kindermilch Pronutra+ koostisesse, on unikaalne toitainete kompleks, mis soodustab lapse kasvamist ja arengut. Segu koostis põhineb emapiima kolmekümneaasta pikkusele uurimisele ja analüüsimisele, et saada lapse jaoks parim toit. Kompleksi loojad pidasid oluliseks ka lapse tulevast arengut. Olulised pole mitte üksnes toitained, vaid ka toitainete ja vitamiinide tasakaal. Pronutra+ loomisel pöörati erilist tähelepanu toitainete tasakaalustamisele, et laps saaks oma arenguks parima võimaluse.

Pronutra+ koostisse kuuluvad:

  • Kliiniliselt kontrollitud prebiootiline galakto- ja fruktooligosahhariidide kompleks;

  • Raud, mis soodustab aju optimaalset arengut;

  • Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapped, mis on vajalikud närvisüsteemi ja ajurakkude arenguks;

  • A- ja C-vitamiin, mis soodustavad immuunsüsteemi normaalset tööd, nägemise, luude ja hammaste arengut.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee