Piima tähtsus üle aasta vanuste laste menüüs

Sinu lapse arenemisel on täisväärtuslik toitumine niisama tähtis kui füüsilised ja vaimsed harjutused. Seepärast on väga oluline vanuses, mil laps kiiresti kasvab, pakkuda talle sobivaimat toitu. Sageli lõpetavad emad just ajavahemikust aastast kolmanda aastani lapse rinnaga toitmise. Tasakaalustatud toitumine on erakordselt tähtis ka sinu lapse immuunsüsteemi arengu jaoks, mis kujuneb kuni 3. eluaastani. Just immuunsüsteem on üks tervise nurgakive kogu ülejäänud eluks.

Piima ja piimatoodete olulisus

Piim ja piimatooted annavad organismile kaltsiumi, magneesiumi, kvaliteetset valku, D- ja B-vitamiine. Selle rühma olulisimad tooted on piim ja jogurt, kuna neid on vähem töödeldud ja need sisaldavad optimaalses koguses mineraalaineid, mis on vajalikud tugevate luude ja hammaste kujunemiseks. Kui laps saab aastaseks, siis vajab ta tervislikuks arenguks, kasvamiseks ja heaks enesetundeks piima ikkagi iga päev. Kuid pea siiski meeles, et 1- kuni 3-aastasele lapsele ei sobi igasugune piim.

Sobivaima piima valimine

Kui laps saab aastaseks siis lõpetavad paljud emad rinnaga või kunstlike piimasegudega toitmise või piiravad seda, olles seisukohal, et on tulnud aeg lisada lapse menüüsse lehmapiim. Aga lehmapiima pole soovitav alla 3-aastasele lapsele anda, kuna see sisaldab:

  • liiga palju valku ja naatriumi, mis liigselt lapse neerusid kurnab;

  • liiga vähe rauda;

  • liiga vähe A-, D-, C- ja E-vitamiine;

  • liiga vähe küllastamata rasvhappeid;

  • liiga palju küllastatud rasvhappeid;

Paljude aastatepikkuste uuringute tulemusena on lastearstid ja toitumisspetsialistid jõudnud järeldusele, et kuni 3-aastase lapse menüüsse tuleb lisad piimajoogid, mis on toodetud, võttes arvesse lapse organismi vajadusi, näiteks Aptamil 3 Pronutra Advance (lastele alates 1. eluaastast), Aptamil 4 Pronutra Advance (lastele alates 2. eluaastast), kuna neile on lisatud koostisosi, millest jääb puudu lapse tavalises menüüs, nimelt rauda, tsinki, joodi, vitamiine ja küllastamata rasvhappeid.

Aptamil 3 Pronutra Advance koostisse kuuluvad:

  • Kliiniliselt kontrollitud prebiootiline galakto- ja fruktooligosahhariidide kompleks;

  • Raud, mis soodustab aju optimaalset arengut;

  • Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapped, mis on vajalikud närvisüsteemi ja ajurakkude arenguks;

  • A- ja C-vitamiin, mis soodustavad immuunsüsteemi normaalset tööd, nägemise, luude ja hammaste arengut.

Aptamil 3, 4 piimajook

Teie lapse kognitiivsed ja motoorsed oskused arenevad kiiresti edasi ka pärast lapse 1 aastaseks saamist: Teie laps õpib jooksma, rääkima ja aru saama. Olenevalt kehakaalust vajab  laps nüüd 5-6 korda rohkem rauda, D-vitamiin ja joodi kui täiskasvanu. Allpool selgitame, miks on väikelapse piim lapse jaoks nii oluline. 

Tavaliselt saab  väikelaps tasakaalustatud peremenüüst väikese organismi arenguks kõik vajalikud toitaineid. Väärtuslikke ja kasulike soovitusi väikelaste optimaalse toiduvaliku koostamiseks saab näiteks toidupüramiidist. Kuid vaatamata sellele ei sisalda meie laste igapäevane menüü optimaalses koguses selliseid toitaineid nagu jood või vitamiinid.  Tavaliselt annab igapäevane menüü keskmiselt ainult 51% soovituslikust joodikogusest ja 6% soovituslikust D-vitamiini kogusest. 

Kindermilch piimajook võib parandada vajalike toitainete kättesaadavust. Väikelastele, kelle menüü ei ole veel perega ühine, võib piimajook olla hea joodi ja raua allikas.  

Aptamil 3 piimajook – millal ja kui sageli?

Väikelaste toitumissoovituste kohaselt peaks optimeeritud toiduvalikusse kuuluma umbes kolm portsjonit piima ja piimatooteid päevas (kokku umbes 300 kuni 330 milliliitrit). Väikelapse jaoks algab hea päev tervisliku hommikusöögiga. Selleks sobib ideaalselt väikelapse piim Aptamil 3, mis annab juba hommikusöögi ajal väärtusliku panuse lapse eakohasesse menüüsse.

Teine klaas Aptamil 3 piimajooki on hea vahepala pärastlõunaks nii magusa kui ka soolase eine juurde. Lapsele võib pakkuda piima hommikusöögi ajal, ooteks söögikordade vahel ja õhtusöögiks. 

Tänu kvaliteetsele piimajoogile saate olla kindel, et Teie laps saab kõik asendamatud toitained, mida on vaja jätkuvaks organismi arenguks. Sel moel saate panna aluse oma lapse tervislikule tulevikule juba täna.
 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com