Millise koguse vajalikke toitaineid saab kätte piimaseguga?

Ühe kuni kolme aasta vanuses jõuab lapse organism peamisesse arenguetappi. Sel ajal on eriti tähtis tagada lapsele õiged toitained õiges koguses. Väikelaste piimajook  Aptamil 3 on rikastatud oluliste toitainetega. 1 tass* väikelaste piimajooki Aptamil 3 katab 77% D-vitamiini**, 48% kaltsiumi**, 37% raua** ja 30% oomega-3 ja-6 rasvhapete*** soovitatavast päevasest kogusest. See sisaldab ka teisi väikelapsele vajalikke vitamiine, toitaineid ja mineraalaineid. 

Aptamil 3 väikelapse piimajooki saab valida ka  juba kasutusvalmis joogina, mida võib nautida nii soojalt kui ka külmalt. Kui laps keeldub piimajoogist, ole nutikas ja kasuta seda sisaldavaid retsepte – hommikupudrud, müslid, tervislikud smuutid ja kokteilid jne.

*Üks tass on üks portsjon piimajooki (230 ml).
**Päevased kogused on arvestatud vastavalt Pitsi, et al. Eesti toitumis- ja liikumissoovitused 2015. Tervise Arengu Instituut Tallinn 2017.
***Päevase koguse arvutamisel on lähtutud EFSA teaduslikku arvamusest rasvade ja rasvhapete soovitavate koguste kohta. EFSA Journal 2010; 8(3):1461.
 

 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com