Kodu ettevalmistamine uue pereliikme saabumiseks

Kas kujundate juba oma kodu ümber? Kui te seda veel ei tee, siis muutub looduse poolt antud soov luua endale kodune pesa varsti vastupandamatuks. Olge siiski ettevaatlik. See ei ole õige aeg mööda redeleid ronimiseks või raske mööbli liigutamiseks. Võtke endale pigem kodukujundusbrigaadi juhi roll ja hoidke end rakkes kergemate töödega. Hoopis tähtsam kui õigete värvitoonide valimine, on muretseda asjad, mida te lapsega koos elades iga päev vajate. Näiteks häll. Turvatool. Vanker või käru. Kõige tähtsam on nende ohutus. Käige poodides, vaadake ringi internetis ja rääkige sõpradega, äkki on neil teie jaoks midagi. Ja pidage meeles, et kasutate kõiki selliseid tooteid pikka aega (ja võimalik, et tulevikus jälle!), nii et valige asjad, mida teil endal oleks mugav ja kerge kasutada.

Nimekiri asjadest, mida beebile võiks osta, on lõputu. Et suur valik silmi kirjuks ei võtaks ja kõige tähtsamad asjad ei ununeks, on tark koostada oma nimekiri. Sellest, et katsikulised teid pärast lapse sündi mänguasjade, riiete, tekkide ja muu sellisega üle külvavad, te mööda ei pääse, niisiis ärge arvake, et peate ostma ise kõik asjad, mida beebikauplused müüvad. Samuti arvestage sellega, et esialgu kasvab laps riietest nädala või paariga välja.

Mähkmeid ja mähkmevahetuseks vajalikke vahendeid tavaliselt ei kingita, sama lugu on ka lutipudelite ja muu sellisega, nii et varuge need ise. Ka siis, kui kavatsete last rinnaga toita, on tark mõelda varuplaani peale. Kindlasti peate endale muretsema imetamisrinnahoidjad ja rinnapadjad, kuigi need ostud on argisemat sorti. Kui te ei ole kindel, milline lõige või kaubamärk oleks kõige sobilikum, küsige asjatundjatelt nõu.

Tähelepanu ohutusele

Loodus on emale andnud instinkti oma last ohtude eest kaitsta ja kodu on kõige õigem koht sellega alustamiseks. Kui saate emaks esimest korda, ei pruugi teie kodu olla väikese inimese jaoks kõige ohutum. Me ei taha sellega öelda, et peaksite täna poodi tormama ja trepi ette väravad ostma, sest roomamiseni on veel aega, kuid kui laps on sündinud, lendab aeg uskumatult kiiresti ja parem on olla igati ettevalmistatud.

Puhkusele?

Ilmselt on mõte minna kuhugi kaugemale kui linnaäärne kaubanduskeskus praegu viimane asi, mis teile pähe tuleb. Kui aga igatsete veeta kas või natuke aega koos oma kaasaga enne, kui kahest saab kolm, võib väike puhkus teile palju head teha.

Lennureisi kavandamiseks on teie rasedus juba liiga kaugele arenenud, sest paljud lennufirmad lubavad naistel lennata kuni 28. rasedusnädalani. See ei tähenda siiski, et te ei saa puhkama minna. Valige lihtsalt koht, mis poleks liiga kaugel. Püüdke hoiduda puhkusega kaasnevast stressist ning ärge tehke suuri ja keerulisi plaane. Asuge teele paraja ajavaruga, et saaksite vajaduse korral alati pissipeatusi teha.

Raseduse lõpus on mõistlik mitte minna kodust kaugele, sest sünnitus võib alata üsna ootamatult. Kui vajate siiski väikest puhkehetke, sobib selleks väga hästi ka ilusalongi külastamine – nautige näiteks näohooldust või pediküüri. Spaas käies peaksite olema valivam, sest saunakuumus või kuum mullivann ei pruugi olla lapsele hea. Kui kahtlete, pidage esmalt nõu arstiga.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com