Mängukaaslased

Mängukaaslased

Isad on mudilastele suurepärased mängukaaslased ja koos mängimine aitab mõlemal õppida. Siin on ainult mõned ideed lapse füüsilise ja vaimse arengu soodustamiseks mängimise kaudu. Väljaskäimine. Viige mudilane jalutama ja rääkige sellest, mida te väljas kuulete või näete. See aitab rikastada lapse sõnavara ja maailmataju.

Pallimäng on lahe

Eri kuju ja suurusega pallid on lausa kohustuslikud. Veeretage neid edasi-tagasi, ajage taga, põrgatage või istuge pallil. Koguge plekkpurke (näiteks imikutoidupurke) ja kasutage neid kurikatena, mida palliga maha lüüa. Täidetud palle ehk nn oakotte on kergem püüda kui palle, nii et nendest võiksitegi alustada. Pallimäng on väga kasulik väikelaste silmade ja käte koordinatsiooni arengule.

Olge lapsele ronimispuuks

Heitke põrandale pikali ja laske lapsel enda peal roomata ja ronida. See arendab koordinatsiooni, jõudu, füüsilist vormi ja probleemilahendusoskusi. Patjadest, kastidest ja mööbliesemetest moodustatud takistusriba mõjub samamoodi.

Mälumäng

Tehke oma pereliikmetest, sõpradest ja lemmikesemetest kaks ühtemoodi fotot. Kleepige foto postkaardile ja katke läbipaistva kleepkilega. Laotage kaardid laiali, õige pool peal, ja aidake lapsel leida kaht ühtmoodi kaarti. See aitab väga hästi mälu arengule kaasa.

Otsige värve

Minge koos värve otsima, näiteks leidke kodus üles kõik kollased või sinised asjad. Vaadake raamatut eesmärgiga leida mõni kindel värv. Kui laps kasvab, saate teha sama tähtedega.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee