Miks ei ole väike inimene sama, mis suur?

Lapsel on energia ja toitainete järele teistsugused vajadused kui täiskasvanul. Lapse magu on täiskasvanu omast umbes viis korda väiksem. Seetõttu peab laps saama iga lusikatäiega märksa rohkem toitaineid.

Täiskasvanuga võrreldes vajab laps kehakaalu 1 kilo kohta:

  • 5,5 korda rohkem rauda;

  • 4 korda rohkem kaltsiumit;

  • 3 korda rohkem olulisi rasvhappeid;

  • 7 korda rohkem D-vitamiini.

Kui laps on saanud aastaseks, võib ta hakata sööma kõigi toidurühmade tooteid, kuid üleminek igakülgsele menüüle peab toimuma nutikalt. Selleks et välja selgitada, millised on vanemate teadmised väikelaste toidust, tehti uuring “Lapsevanemate küsitlus 1–3-aastaste laste toitumisharjumuste kohta”*. Tulemuste kohaselt tunnistab 17% vanematest, et neil pole piisavalt teadmisi tervisliku toidu ja selle valmistamise kohta; 21% ütles aga, et neil pole toidu valmistamiseks aega. Teavituskampaania “Väike inimene pole sama, mis suur” eesmärk on harida lapsevanemaid tervisliku toidu alal, samuti pakkuda praktilisi, kiiresti ja kergesti valmistatavaid retsepte, mille järgi tehtud toit maitseb nii väikelapsele kui ka kogu perele.

* Sotsiaaluuring – lapsevanemate küsitlus toimus portaalis maminuklubs.lv 2018. aasta augustis ja septembris. Küsitluses osales 590 lapsevanemat, kes kasvatavad 1–3-aastaseid lapsi.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com