Parimad toidud lapse immuunsüsteemi tugevdamiseks

Varajases eas toitumine võib immuunsüsteemi arengut veel ka aastaid hiljem mõjutada. Hästi toimiv immuunsüsteem tähendab seda, et teie lapsel on väiksem tõenäosus allergiate tekkeks ning tema immuunsüsteem suudab paremini võidelda selliste haigustega nagu külmetushaigus. Tugeva ja vastupidava immuunsüsteemi loomisel on esimesed eluaastad – juba rasedusest alates – immuunsüsteemi arengu jaoks ülimalt olulised.

Millele tähelepanu pöörata?

Teatud olulised toitained aitavad varases lapsepõlves tugeva immuunsüsteemi loomisele kaasa. A-vitamiin, mis aitab säilitada immuuntalitlust, ja D-vitamiin, mis on vajalik immuunsüsteemi töös hoidmiseks. Samuti on olulised tsink ja raud – kui teil on tsingipuudus, võib immuunvastus olla häiritud, samas rauapuudus võib halvendada teie üldist immuunsust.

Hea tervisega soolestiku mikrobioota (mida nimetatakse ka sooleflooraks) ülesehitamine aitab immuunsüsteemi toetada. Selle jaoks lisage oma lapse toitu probiootikume, näiteks probiootikumirikkaid jogurteid.

Prebiootikumid on samuti olulised, kuna need on probiootikumidele toiduks ja aitavad headel bakteritel kasvada, kaitstes samal ajal keha kahjulike bakterite eest. Prebiootikume võib leida sellistest toiduainetest nagu banaan, sigur, sibul ja tomat ning üllatuslikult ka küüslaugust. Spetsiaalsed jätkupiimasegud ja väikelaste piimad on prebiootikumidega rikastatud. Nende abil saab tasakaalustatud toitumist täiendada.

Keskenduge tervikule

Mis puutub toitumisse, eriti teie lapse toitumisse, siis on väga lihtne kinni jääda üksikasjadesse. Parim nõuanne lapse immuunsuse toetamiseks ei ole konkreetsetele toitainetele keskendumine, vaid pigem lapse üldise toitumise jälgimine. Seetõttu on väga oluline, et me püüaksime anda oma lastele iga päev igast toidugrupist erinevaid toiduaineid. Mida mitmekesisem toit on, seda parem – isegi kui tegemist on vaid väikeste kogustega. Toit peaks sisaldama rohkelt erinevat värvi puuvilju, samuti igat värvi erinevaid köögivilju, lisaks võimaluse korral kaunvilju ja läätsi. Lisage toidukordadele natuke leiba ja teravilju, keskendudes täisteratoodetele, samuti riisi, makarone, kuskussi ja kinoad. Seejärel pöörake tähelepanu ka kvaliteetsele lihale, nagu kana- ja veiseliha, ning liha alternatiividele, nagu tofu ja munad. Ja lõpetuseks ka piimatoodetele, nagu piim, juust ja jogurt ning piimatoodete alternatiividele.

Korvake puudujäägid

Võite oma lapsele täiusliku toidu pakkumiseks kõik endast oleneva teha, kuid mõnel päeval tahavad nad seda süüa ja mõnel mitte. Mõnikord nad otsustavad, et see ei meeldi neile, ja mõnikord hakkavad nad sellest öökima. Kõik need tegurid võivad muuta neile iga päev vajaliku koguse erinevate toitude söötmise raskeks.

Kui teie laps ei söö palju, on jätkupiimasegu Aptamili 2 suurepärane viis pakkuda neile kasvuks ja arenguks vajalikke vitamiine ja mineraalaineid (kui seda tarbitakse tervislikule ja mitmekesisele toidule lisaks), samuti (prebiootilisi) kiudaineid. See on rikastatud 16 vitamiini ja mineraalainega, mida kasvav keha vajab.

Muutke toit lõbusaks

Kui soovite rohkem tervislikke toite oma lapse toidulauale lisada, siis proovige muuta söögikorrad lõbusaks peretegevuseks. Paluge oma lastel aidata teil valida ja valmistada toitu, mida nad söövad. Näiteks proovige koos pitsat või vrappe valmistada, et teie laps saaks ise valida, mida neile panna. Võite proovida ka hommikul värskeid puu- ja köögivilju, näiteks porgandeid, kurke ja õunu ette valmistada ning jätta need suupistetena lauale. Lapsed saavad süüa neid koos juustu, hummuse või natukese maapähklivõiga (kui neil pole allergiat).

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com