Lemmikloomad ja nende kasu tervisele

Lemmikloom võib pakkuda palju armastust ja lohutust. Ja seda mitte ainult teile, vaid ka teie lapsele. Suure tõenäosusega on teie laps ja lemmikloom lahutamatud. Kui teie laps kaisutab lemmiklooma, siis on see mitte ainult ülimalt armas, vaid ka lapse tervisele kasulik.

Lemmikloomad ja teie lapse immuunsüsteem

Lemmikloomad vähendavad teadaolevalt stressitaset, kuid kas teadsite, et nad aitavad tugevdada ka teie lapse immuunsüsteemi? See on seotud nende mikroorganismidega, mis lemmikloomadel loomulikult küljes on või mille nad majja toovad. Need mikroorganismid õpetavad teie lapse immuunsüsteemile, millele reageerida ja millele mitte.

Hiljutine uuring lemmikloomade olemasolule ja selle mõjule lastele ja nende seedetrakti mikrobioomile tõi esile mõned tähelepanuväärsed tulemused. Teadlased uurisid kahte lasterühma: lapsi, kes kasvasid üles ümbritsetuna paljudest loomadest ja lapsi, kes kasvasid üles ilma (paljude) loomadega kokku puutumata. Tulemused kinnitavad, et lemmikloomadega koos kasvanud lastel oli allergiate tekkimise tõenäosus väiksem.

Seega järgmine kord, kui teie laps tahab kassi kaisutada või naabrite armsat kutsikat paitada, siis lubage tal seda teha. See on lapse jaoks lõbus ja tugevdab samas tema immuunsüsteemi! Kui teie väikelaps suhtleb lemmikloomadega, siis veenduge kõigepealt selle ohutuses ja olge ise tema juures.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com