Kuidas rinnaga toitmine toetab lapse immuunsüsteemi?

Sinu lapse immuunsüsteem on keerukas ja pidevalt arenev. Uuringud näitavad, et teatud tegurid, nagu loomulik sünnitus ja rinnaga toitmine, võivad suurendada lapse immuunsust.  Näiteks loomulikul teel läbi sünnitusteede sündivad lapsed puutuvad kokku esimeste loomulike bakteritega, mis annavad nende immuunsüsteemi arengule positiivse tõuke.

Keisrilõikega sündivad beebid puutuvad kokku täiesti teistsuguste haiglabakteritega ja seda on seostatud suurema allergia tekkimise ohuga.

Loomulikult ei ole kõikidel emadel võimalik loomulikul teel sünnitada. Isegi kui sinu beebi sünnib keisrilõikega, tugevneb tema immuunsüsteem piimas sisalduvate prebiootiliste oligosahhariidide mõjul. Need suurendavad heade bakterite hulka lapse soolestikus.

Ja kui sa ei toida rinnaga, siis mõned imikute piimasegud sisaldavad samuti prebiootilisi oligosahhariide. Loe edasi rinnapiima kasulikust mõjust ja sellest, kuidas tagada, et sinu lapse immuunsüsteem saaks siiski vajalikku tuge, kui sa ei toida oma last rinnapiimaga.

Loomulikul sünnitusel on loomulikud eelised

Kaks kolmandikku immuunsüsteemist paikneb soolestikus. Raseduse ajal on sinu lapse soolestik steriilne. Sinu beebit kaitsevad haiguste ja nakkuste eest ainult sinu enda antikehad, mis liiguvad läbi platsenta. Seda nimetatakse passiivseks immuunsuseks.

Loomuliku sünnituse ajal puutub sinu beebi oma teekonnal läbi sünnitusteede kokku sinu bakteritega. Need koloniseerivad soolestiku ja aitavad käivitada sinu lapse immuunsüsteemi.

Keisrilõike korral võetakse sinu laps emakast välja läbi sisselõike sinu kõhu alaosas. Mõned uuringud näitavad, et keisrilõikega sündinud beebidel on soolestikus vähem häid baktereid ning neil võib olla suurem risk allergiate ja kõhulahtisuse tekkeks. Kuid keisrilõike eelised, kui loomulik sünnitus on ohtlik, kaaluvad üles võimalikud puudused.

Rinnapiima kaitsvad omadused

Lisaks toitainetele, mida sinu laps vajab tervislikuks kasvamiseks ja arenguks, sisaldab rinnapiim erilisi toitaineid, mida nimetatakse prebiootilisteks oligosahhariidideks. Need ergutavad sinu lapse soolestikus leiduvate heade bakterite arengut.

Prebiootilisi oligosahhariide eelistavad oma toiduks head bakterid, mis toetavad organismi loomulikku kaitsevõimet ja aitavad kaasa seedimisele.

Kui sa ei saa last rinnaga toita või oled otsustanud seda mitte teha, saad siiski pakkuda oma lapsele seda tuge, kui valid prebiootikume sisaldava piimasegu.

Apta-advice usub, et rinnaga toitmine on imikule parim ja kasulik. Kombineeritud toitmine vähendab rinnapiima teket ja kui oled rinnaga toitmise lõpetanud, ei saa sa enam meelt muuta. Pudelist toitmisel järgi kindlasti juhiseid.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com