Korrapärane liikumine tugevdab immuunsüsteemi

Liikumine on oluline igas vanuses, seega tasub julgustada last juba varasest east seda tegema, eelistatavalt õues. Uuringud on näidanud, et liikumine stimuleerib valgete vereliblede moodustumist ja suurendab lümfotsüütide aktiivsust, mis kaitsevad organismi haigustekitajate eest. On palju lõbusaid mänge, mis panevad beebi liikuma, eriti kui kaasa lööb kogu pere. Igasugune liikumine on hea ja toetab lapse immuunsust. Ainus tingimus on regulaarsus. Püüdke kujundada oma lapsele regulaarne liikumisharjumus.

Innustage liikumist järgnevate lõbusate tegevustega

Igapäevane lapsega koos liikumine pakub mitmesuguseid hüvesid tervisele  – ja mitte ainult lapsele, vaid ka teile! Ka esialgu keerulisena tunduv on võimalik lihtsaks muuta! Järgnevad neli lõbusat ja lõõgastavat tegevust on võimalik hõlpsasti lisada oma igapäevasesse rutiini.

  1. Jalutama! Selle tegevuse lõbusamaks muutmiseks on palju viise, näiteks käbide, lehtede ja lillede korjamine, putukate või muude ümbruses näha olevate asjade kohta märkamismängu mängimine.

  2. Mängige oma lapsega kulli. See on lõbus ja korralik jooksutrenn  teie mõlema jaoks ;)

  3. Minge mänguväljakule. Mänguväljak on ideaalne koht liikumiseks! Teie laps saab ronida, kiikuda või liumäest alla lasta.

  4. Tantsige koos. Pange muusika mängima ja puusad liikuma! Peale selle, et tantsimine on lihtsalt lõbus tegevus, toetab muusika kuulamine ka kognitiivset arengut. Topeltvõit!

Ohutuse huvides jälgige oma last nende tegevuste ajal pidevalt!

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com