Üleminek piimaseguga toitmisele või kombineeritud toitmisele

Toitmise alustamine piimaseguga

Kui oled otsustanud minna üle ainult piimaseguga toitmisele, võid seda teha igal ajal. Kui soovid aga kombineerida rinnaga toitmist piimaseguga, on kõige parem oodata 6. kuni 8. nädalani, mil rinnaga toitmine on kindlalt stabiliseerunud.

Ükskõik millise variandi valid, toob piimasegu kasutuselevõtt kaasa rinnapiima tootmise vähenemise – protsessi, mida on väga raske ümber pöörata. Organismil kulub piima tootmise vähendamiseks kuni seitse päeva.

Rinnaga toitmise aeglane vähendamine ühe toidukorra võrra nädalas annab sinu organismile aega õppida vähem piima tootma. See aitab vältida ka rindade liigset täitumist või lekkimist. Kui rinnad tunduvad lõhkemiseni täis olevat, proovi surve leevendamiseks piima veidi välja pumbata.

Millised toidukorrad esimesena lõpetada?

Otsus, millistel toidukordadel soovid toita last rinnaga ja millistel pudelist, on isiklik valik – oluline on olla järjekindel. See aitab sinu organismil uue süsteemiga kohaneda. Kui otsustad näiteks öise toidukorra ära jätta, lõpetab sinu organism sel ajal piima tootmise.

 

Võta rahulikult ja anna oma organismile aega kohanemiseks. Ka sinu laps võib vajada aega, sest lutt tundub ja maitseb teisiti, kui sinu nibud.

 

Beebi harjutamine pudeliga

Mõnel lapsel võtab pudelist toitmisega harjumine kauem, kui teistel. Kui sinu beebi jaoks tundub üleminek raske, võid proovida järgmist:

  • toida väljapumbatud piimaga pudelist, et aidata lapsel pudeliga kohaneda;

  • soojenda piimasegu enne toitmist – beebid eelistavad kehatemperatuuril piima;

  • lahku toast ja lase partneril last toita –sinu beebi võtab pakutava suurema tõenäosusega vastu, kui ta sind ei näe ega tunne rinnapiima lõhna;

  • paku erinevaid lutte – sinu laps võib eelistada ühte kuju ja tekstuuri teisele;

  • hoia last oma rinnal, kuid näoga endast eemale – see võib olla talle vähem häiriv;

  • kasuta mänguasja või muusikat tähelepanu eemale juhtimiseks toitmise ajal.

Mõlemale sobiva süsteemi leidmine võib võtta veidi aega, nii et ole kannatlik. Kui toidad ainult pudelist, aitab nahk-naha kontakt lapsega sidet hoida.

Mis edasi?

Lisa oma ostunimekirja järgmised tooted:

  • erinevad lutid;

  • pudelid ja steriliseerimisvahendid.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee