Patenditud prebiootilised kiudained (GOS / FOS)

Rinnapiima uurimise oluliseks leiuks on prebiootiliste kiudainete avastamine. Tänapäeval peaksid kõik imikute ja väikelaste piimasegud sisaldama prebiootilisi kiudaineid. Prebiootiliste kiudainete avastamine on oluline teaduslik saavutus ja seetõttu sisaldavad meie imikute piimasegud alates 2003. aastast patenditud galaktooligosahhariidide ja fruktooligosahhariidide segu.

Prebiootiliste kiudainete avastamine rinnapiimas

Uuringud näitavad, et rinnapiimaga toidetud imikute soole mikroflooras on ülekaalus bifidobakterid ja laktobatsillid. Ainuüksi bifidobakterid moodustavad ligi 80 protsenti kõikidest bakteritest. Bifidobakterid toetavad soole happelist keskkonda ja kaitsevad haigustekitajate eest.

Soole mikrofloora tähtsus

Soole mikroflooral on oluline osa haigustekitajate vastu võitlemisel. Selle moodustavad erinevad tervisele kasulikud bakterid, nagu näiteks laktobatsillid ja bifidobakterid, mis elutsevad enamasti käärsooles. Nende ülesanne on ennetada haigust tekitavate pisikute liigset vohamist. Prebiootilised kiudained on toiduks tervisele kasulikele bakteritele sooles.

Imikute soole kaitsebarjäär

Meie teadlased avastasid, et rinnapiim sisaldab erilist süsivesikute rühma (prebiootilised oligosahhariidid), mis muu hulgas tagab, et rinnapiimaga toidetud imikute soole mikroflooras on ülekaalus bifidobakterid.

Oligosahhariidid moodustavad ligi 8 % rinnapiimas sisalduvast kuivainest. Need toidavad tervisele kasulikke baktereid sooles  ja ergutavad esmajoones just bifidobakterite ja laktobatsillide kasvu. Sel moel toetavad need imikute soole kaitsevõimet ja immuunsüsteemi.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee