Rinnapiima säilitamine ja väljapumpamine

Rinnapiima väljapumpamine ja säilitamine

Rinnapiima väljapumpamine võib osutuda vajalikuks siis, kui pead oma lapsest mõnda aega eemal olema või kui lähed tagasi tööle, kuid soovid jätkata lapse toitmist rinnapiimaga.

Ükskõik millist meetodit sa väljapumpamiseks kasutad, on oluline jälgida, et käed oleksid puhtad ning et kõik pudelid, anumad ja pumba osad oleksid pestud ja steriliseeritud. Enne väljapumpamise alustamist masseeri oma rindu, et soodustada piima voolamist.

Rinnapiima käsitsi väljapumpamine

  1. Hoia pöialt ja nimetissõrme või keskmist sõrme C-kujuliselt ja võta nendega rinnast kinni.

  2. Lükka sõrmi rinnakorvi poole ja suru siis piim ettepoole, nibu suunas.

  3. Lase lahti ja korda.

  4. Kasuta piima kogumiseks laia avaga anumat.

Väljapumpamine õnnestub hästi siis, kui oled mugavas asendis ja lõdvestunud. Abiks võib olla ka lapsele mõtlemine. Alguses võib sul õnnestuda välja pumbata ainult mõned tilgad. Kuid mida sagedamini pumpad, seda rohkem piima sinu organism toodab.

Rinnapiima väljapumpamine käsipumbaga

Rinnapumbal on lehter, mis tuleb panna nibule ja nibuväljale. Mõne rinnapumbal on pumpamiseks hoob, teised töötavad akutoitel. Samuti enne väljapumpamist tasub rindu masseerida. Seejärel järgi konkreetse pumba kasutusjuhiseid.

Elektrilised rinnapumbad

Need kiiresti ja mugavalt kasutatavad pumbad on head, kui pead piima välja pumpama pikema aja jooksul, näiteks kui sinu beebi on spetsiaalses hoolduspalatis. Piima võib välja pumbata nii sageli kui soovid, samuti võid piima välja pumbata mõlemast rinnast korraga; mida rohkem välja pumpad, seda rohkem piima toodad.

Mõnikord saab elektripumpasid laenata või rentida haiglast või rinnaga toitmist toetavatest organisatsioonidest. Järgi alati hoolikalt tootja juhiseid.

Rinnapiima säilitamine

Väljapumbatud rinnapiima tuleb säilitada steriliseeritud anumas. Seda võib hoida külmikus kuni viis päeva temperatuuril 4 °C või alla selle või kaks nädalat külmiku jääkambris ning kuni kuus kuud sügavkülmikus.

Kindlasti pane piimaanumale silt väljapumpamise kuupäeva ja piima kogusega.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com