Terve areng

Valgud soodustavad tervet arengut

Selle kiire kasvuetapi ajal peaksite sööma päevas kaks kuni kolm portsjonit valke. Mitte sellepärast, et teis on äkki ilmnenud tung saada elukutseliseks kulturistiks, vaid pigem sellepärast, et laps vajab tugevate ja tervete lihaste kasvatamiseks valgus leiduvaid aminohappeid. Näiteks on üks portsjon valku kaks viilu looma- või kalkuniliha, kaks muna ja väikse tursa filee.
Kolme valguportsjoni lülitamine oma päevamenüüsse on kergem, kui arvate. Taine liha, kala, pähklid, munad, kaunviljad ja sojavalk ajavad asja ära.

Andke luudele korralik kogus kaltsiumi

Lapse luude kasvades ja arenedes suureneb nende kaltsiumivajadus. Laps saab kaltsiumi teilt, seega tuleb teie kehal selle eest lõivu maksta. Kas teie küüned näevad välja sama head kui tavaliselt? Kui mitte, on see märk sellest, et peate sööma rohkem kaltsiumi. Kandke samuti hoolt oma hammaste ja igemete eest. Ka need võivad kahjustuda, kui annate kaltsiumi lapsele edasi. Kaltsiumit leidub rohkesti piimatoodetes, näiteks piimas (pigem lahja kui täispiim), juustus ja jogurtis.

Sööge sellist toitu, millest on kasu!

Olete praeguseks juba 10–15 kilo juurde võtnud ja peaksite päevas saama umbes 2000–2200 kalorit. Sööge toitu, milles iga kalor läheb asja ette, sest teie organism teeb praegu väga rasket tööd ja vajab kvaliteetset kütust. Kolmandal trimestril hakkab hoogsalt arenema lapse aju. Tegelikult areneb aju sellel perioodil, mis jääb praeguse aja ja lapse mõnekuuseks saamise vahele, kiiremini kui kogu ülejäänud elu jooksul. Palju pika ahelaga polüküllastamata rasvhappeid ehk LCP-sid sisaldavad toidud tagavad teile targa lapse. LCP-d on olulised lapse aju, silmade ja närvisüsteemi arenguks. Raseduse ajal saab laps LCP-sid ema platsenta kaudu. Väga olulised on LCP-d viimasel kolmel raseduskuul, sest siis areneb lapse aju eriti hoogsalt.
LCP-de taset organismis saab tõsta õige toiduga. Kui armastate kala, valige rasvasemad kalad, näiteks makrell või lõhe. Kui kala teil suud vett jooksma ei pane, saate LCP-sid ka lihast ja munadest.

Viimased päevad enne otsustavat hetke

Kui tähtaeg hakkab lähenema, võite end tunda paksu ja tursununa, kuid peate sellest hoolimata toituma tervislikult ja tasakaalustatult. Ärge nüüd küll alla andke! Kui pinge ja vaevused ei lase magada, proovige juua enne voodisseminekut piimaga jooke. Loodetavasti olete raseduse ajal omandanud mõned head toitumisharjumused. Kui peate nendest kinni ka pärast lapse sündi, jätkub teil uue olukorraga toimetulekuks piisavalt lisaenergiat ning ka raseduse ajal juurde võetud kilodest on lihtsam vabaneda. Tervislik toitumine on eriti tähtis, kui otsustate last rinnaga toita.

Sageli kannatavad paljud naised kergemate tüsistuste käes just viimastel nädalatel.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com