Muudatused raseduse ajal

Minge teenitud puhkusele

Raseduse teine trimester on ideaalne aeg puhkusele minekuks. Esimese trimestri ebamugavused on juba möödas, kolmanda raskused alles ees. Kasutage oma energiat ja minge koos partneriga reisile. On võimalik, et te ei saa enam kaua aega kahekesi reisida.

Nüüd on teil võimalus sõita puhkepäeviti välismaale, paljud lennuliinid lubavad lennata üksnes kuni 28. rasedusnädalani. Kuid igal lennuliinil on oma poliitika, tutvuge sellega. Pidage meeles, et lennuk ei ole kõige mugavam paik, seetõttu ei soovite tõenäoliselt reisida väga kaugele. Selleks, et teha lendu meeldivamaks, võib soovitada salongis jalutamist ja vereringe parandamiseks venitusharjutuste tegemist. Samuti soovitatakse paluda kohta vahekäigu ääres, et saaks külastada tualetti, ja mitte kanda jalanõusid. Kui see on võimalik, siis paluge tagada võimalikult palju ruumi ühel pool, et te saaksite sinna jalad panna.

Eksootilistesse riikidesse sõites võib olla vajalik vaktsineerimine. Perearst annab teile nõu, mis on raseduse ajal ohutu. Kui reisite üle ookeani, pöörake erilist tähelepanu toiduhügieenile. On võimalik, et teil tuleb juua pudelivett, kui kohaliku veevärgi vesi ei vasta ohutusnõuetele. Sel juhul tuleb hoiduda ka puu- ja juurviljadest, mis on kraaniveega pestud, puhastamata veest saadud jääst, samuti kõigist muudest toiduainetest, mis võivad tekitada mürgistust.

Kui te valite puhkuse kodumaal, siis sõidate puhkepaika tõenäoliselt autoga. Järgige sõidu ajal ohutusreegleid – veenduge et turvavöö on kinnitatud nii, et selle alumine osa on allpool kõhtu, ülemine keset rinda. Võtke endaga kaasa padi juhuks, kui selg vajab lisatuge. Tee peale planeerige kindlasti peatused tualettruumide juures, mille ajal saate ka jalgu sirutada.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com