Kas jõudis juba kohale?

Uudis, et saate peagi isaks, võib kaasa tuua väga erinevaid tundeid. Alates suurest rõõmust oma uue rolli üle kuni närvilise ootusärevuseni, sest te ei tea, mis ees ootab. Kui tunnete end segaduses olevat, ärge muretsege – te pole ainus ja alati on võimalik eesootava suure elumuutusega kohanemisel kuskilt abi leida.

Mida rasedus kaasa toob?

Järgmistel kuudel ootavad lapseootel naist ees väga suured füüsilised muutused. Muutuva östrogeenitaseme tõttu võib naine raseduse alguses tunda iiveldust, viimastel kuudel aga suurt kurnatust, sest füüsiline pinge nõuab oma osa. Aja jooksul võib tal esineda unehäireid ja väga erinevaid ebamugavaid vaevusi. Võite end aeg-ajalt üsna abituna tunda, kuid tegelikult saate tulevast ema paljus aidata.

Rasedus on nagu Ameerika raudtee ja kurnab naist tõsiselt. Ehkki esimestel kuudel näeb naine välja samasugune kui enne, võivad siia-sinna kõikuvad hormoonid paisata segi tema emotsioonid ning ilmselt olete just teie see piksevarras, mis paljud tujud peab maandama. Mõnikord näeb naine välja kõige õnnelikuma ja rahulolevama inimesena maailmas, ent samas on hetki, mil talle käib närvidele kõik, mida teete.

Ärge otsige selgitusi ega solvuge. Selle asemel toetage oma naist teda kuulates ja tehes praktilisi asju, millest on abi. Näiteks juhul, kui toiduvalmistamine ajab tal südame pahaks, pange põll ette ja tehke ise süüa. Selleks ei pea olema tippkokk – juba üksnes tõik, et olete valmis seda tegema, näitab talle, kui palju te hoolite. Ja ärge unustage naisele kinnitamast, et ta näeb hea välja. Osa naisi puhkeb raseduse ajal tõeliselt õitsele, osa tunneb end vormist väljas olevat ning muretseb oma kehaga toimuva pärast. Kõige olulisem on hoida suhtlusliinid avatud. Veetke see eriline aeg koos ning jagage oma tundeid ja nautige enne beebi tulekut teineteise seltsi.

Ärge peljake kaasa lüüa!

Pole ühtegi põhjust, miks peaksite raseduse ajaks tagaplaanile tõmbuma. See on ka teie laps ja teil on õigus juba algusest peale aktiivselt osaleda.

Kui saate end töökohustustest välja vingerdada, üritage naisega sünnituseelsel läbivaatusel kaasas käia, eriti ultraheliuuringu ajal. See protseduur on valutu ja võimaldab teil monitoril näha oma beebit üsas ringi liikumas. Ka perekoolis käimine on hea võimalus kaasalöömiseks ja valmistab teid toimuvaks ette. Need ajad, mil perekoolid olid naistele, on ammu möödas. Tegelikult oodatakse pea kõigis perekoolides ka isasid. Peale selle, et koolis räägitakse täpsemalt sellest, mis sünnitusel toimub, õpetatakse seal ka palju muud alates mähkmevahetusest kuni vannitamiseni ning räägitakse teistest praktilistest igapäevasjadest.

Kõige tähtsam on küsida. Kui on midagi sellist, mida te hirmsasti teada tahate, leidub alati ka võimalus see teada saada.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com