Asi peaks hakkama paremaks minema

Tulevane ema ei ole enam nii tujukas ja ta süda ei ole enam kogu aeg paha, esialgne rasedushormoonide puhang on maha rahunenud ja kuigi kõht kasvab aegamisi, ei ole see veel hiigelsuur. See on parim aeg ennast hästi tunda ja tuleb viimseni ära kasutada – õhtusöök lemmikrestoranis, nädalalõpp hotellis, mis pakub rasedatele mõeldud massaaži ja spaanaudinguid. Kui otsustate sõita mõnda kaugemasse paika, uurige günekoloogilt, kas reisimisele on mingeid piiranguid. Teil on olnud aega mõelda pereeluga kaasnevatest probleemidest ja on loomulik, et tunnete mõne asja pärast muret. Kuidas ühendada töö- ja pereelu? Kuidas me rahaliselt välja tuleme? Kas laps muudab minu suhteid tulevase emaga? Kõik sellised mured on väga tavalised, ent ärge laske neil oma pere tegelike vajadustega võrreldes üle pea kasvada.

Kas see oli laps, kes liigutas?

Millalgi teisel trimestril hakkab tulevane ema tundma, kuidas laps end tema sees liigutab. Teie ei näe siiski veel mõnda aega midagi. Teie tunded sõltuvad sellest, kas olete kannatamatu või rahumeelne tüüp.
Paljud tulevased isad kardavad, et kui nad liiga tugevasti kõhule suruvad, võib laps viga saada. Tegelikult on laps igati paksu polstriga kaitstud, nii et ärge peljake ja suruge oma käsi õrnalt, kuid kindlalt ema kõhule. Olemaks kindel, et te beebile liiga ei tee, on hea lasta emal panna oma käsi teie käele, et teid juhtida.

Keegi ei oska täpselt ennustada, millal beebi liigutused muutuvad nii tugevaks, et saaksite neid väljastpoolt tunda. Muretseda pole sellegipoolest vaja. Peagi tunnete kõiki neid väikseid lööke, nõkse ja isegi luksumist ning see on märguanne, et isadus koos kõigi vapustuste, üllatuste ja magamata öödega kihutab teie poole kaelamurdva kiirusega.

Tehke mõned fotod

Kuigi tulevane ema ei pruugi momendil tahta, et jäädvustate tema üha kasvava kogu tulevastele põlvedele, hindab ta hiljem oma rasedusajal tehtud fotosid kindlasti. Ja kui edasi mõelda, oleks see tore mälestus ka lapsele.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com