Lapse esimese sünnipäeva plaanimine

Teie lapse esimene sünnipäev on see eriline päev mille üle soovite rõõmu tunda ja meenutada veel pikki aastaid. Selle juures on toeks sünnipäeval pildistatud rohked fotod. Aga kuidas seda erilist sündmust kavandada, et teil jätkuks aega kõige ja kõigi jaoks?

Sünnipäevapeo koht

Mõelge, milline võiks olla sünnipäeva jaoks sobiv koht ja kui paljudel inimestel on seal üheaegselt mugav viibida. Kui valitud ruum pole teie kodus siis jälgige, et see oleks lapse jaoks ohutu. Mõelge treppidele, akendele, pistikupesadele ja teistele potentsiaalselt ohtlikele kohtadele mille eest tuleb last ja tema võimalikke külalisi kaitsta.

Kui otsustate pidada sünnipäeva kodus siis võite soovida muuta magamistuba paigaks kus nii teie lapsel kui tema väikestel külalistel saaks rahulikus õhkkonnas mähkmeid vahetada. Seal kus lapsed mängima hakkavad pange valmis palju huvitavaid mänguasju ja valmistage ette tegevusi, hoolitsege selle eest, et lapsed saaksid julgelt põrandal roomata.

Külalised

Suur osa külalistest on tõenäoliselt täiskasvanud kuna sõbrad ja sugulased soovivad tähistada seda erilist päeva koos teiega. Paluge külalisi, et nad hoiaksid kogu aja alkohoolsed joogid väljaspool laste käeulatusest, suitsetajatel paluge suitsetada väljas.

Selleks, et oleks kergem sünnipäevapeol silma peal hoida ja et see rõõmustaks väikseid külalisi, soovitatakse kutsuda mitte üle viie väikese külalise. Ärge lootke, et kõik sujub ideaalselt! Kindlasti hakkab keegi väikestest külalistest nutma, keegi väsib, samuti on tõenäoline, et lapsed lähevad riidu. olge valmis selleks, et pärast väikeste külaliste kostitamist läheb vaja puhastusvahendeid.

Paluge sõbral keda usaldate aidata teie lapsel silma peal hoida seni kuni te hoolitsete külaliste eest või kui teil on tarvis kusagil midagi kiiresti teha.

Söök ja jook

Kui teil on kavas pakkuda külalistele süüa siis valige midagi niisugust mida on kerge valmistada. Vältige vedelaid roogasid mida on püstijalu raske süüa. Valmistage lihtsaid suupisteid mida on hõlbus süüa ilma lauanõudeta.

Kui teil on sõber või sugulane kellele meeldib süüa valmistada siis võite paluda ta endale appi toitu valmistama. Ärge püüdke kõike ise teha. Mõelge välja mõni eriline roog mida pakkuda väikestele külalistele ja katke neile laud täiskasvanutest eraldi. Niiviisi on teil kergem jälgida kuidas lapsed sõid, see aga aitab tagada, et sünnipäevapeol sujuks kõik kavakohaselt.

Päeva tipphetkeks on vaieldamatult tort, mida on samuti põhjust pildistada. Te võite valida mõne erilise ja unustamatu tordi või valmistada selle ise. Igal juhul vaadake hoolikalt üle tordi koostisosad – liiga palju konservante või suhkrut ei ole sobiv valik ei teie lapsele ega tema väikestele külalistele.

Sünnipäevatordi retsept

Vahukooretort virsikute ja pirnidega

Biskviittaina koostisosad: 

 • 170 g pehmet margariini

 • 170 g pruuni suhkrut

 • 3 suurt muna

 • 170 g nisujahu

 • 1 tl küpsetuspulbrit

 • ½ tl vanilliekstrakti

 • riivitud sidrunikoort

 • 15 ml (1 spl) vett

Täidise koostisosad:

 • 300 ml rõõska koort

 • 3 spl tuhksuhkrut

 • 75 g tükeldatud virsikuid

 • 75 g tükeldatud pirne

 • 30–45 ml (2–3 supilusikatäit) aprikoosikeedist või džemmi

Ettevalmistused

Kuumutage praeahi temperatuurini 180°C. Pange küpsetusvormi (umbes 20 cm läbimõõduga) küpsetuspaber või määrige vormi võiga. Vahustage margariin suhkruga, seejärel lisage ettevaatlikult segades ükshaaval munad. Üheaegselt munadega lisage üks supilusikatäis jahu, seejärel ülejäänud jahu, riivitud sidrunikoor, vanilliekstrakt ja vesi ning vahustage, kuni tainas on hästi kohev.

Jagage tainas kahte ossa ja küpsetage need eraldi, samuti võite küpsetada biskviidi kogu taignast ja seejärel lõigata pooleks. Küpsetage biskviiti praeahjus umbes 20 minutit (see sõltub biskviidi paksusest), kuni see on kerkinud ja omandanud kuldse varjundi.

Seejärel vahustage rõõsk koor tuhksuhkruga tihedaks vahuks. Lõigake virsikud ja pirnid õhukesteks viiludeks ja segage vahukoorega. Katke üks kiht biskviiti aprikoosikeedise või džemmiga, selle peale pange teine kiht biskviiti ja katke see vahukoorega segatud puuviljadega. Nüüd kasutage kondiitrikotikest ja vastavat otsikut, et suruda tordi äärtele mõned rosetid, millest igaühe peale pange virsiku- või pirnitükk. Kuni serveerimiseni hoidke torti külmikus.

See retsept on mõeldud umbes 8 portsjoni jaoks ehk kõigile esimese sünnipäeva külalistele.

Sünnipäevapeo aeg ja kestus

Valige sünnipäevapeo aeg, arvestades oma lapse unerežiimi, et ta oleks peo ajal rõõmus ja välja puhanud ning võiks toimuvat nautida. Pidage silmas, et teie laps ja tema väikesed külalised suudavad peo ajal aktiivselt lõbutseda tund kuni poolteist või veidi rohkem. Pärast seda nad väsivad ja muutuvad nutuseks. Täiskasvanud külalised tahaksid loomulikult pidutseda kauem, et veeta teiega aega ka pärast seda kui väikesed aukülalised on juba magama saadetud.

 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee