Mis on DHA ja AA?

DHA ja AA – olete neid kahte terminit imikutega seoses ehk varem kuulnud, kuid ilmselt ei olnud teil aimugi, mida need tegelikult tähendavad. DHA on oomega-3-rasvhape ja AA oomega-6-rasvhape. Nende täisnimed on dokosaheksaeenhape ja arahhidoonhape, kuid me ei eelda, et keegi need meelde jätta suudaks ;) Neil kummalgi on meie organismis ja tervises oluline roll kogu meie elu jooksul. DHA ja AA kuuluvad maailmas enim uuritud toitainete hulka.

Mis hüved on oomega-3- ja oomega-6-rasvhapetel?

Lapse esimene nutt, esimesed sammud ja esimesed sõnad – väikseke kasvab nii kiiresti suureks. Teie laps kasvab ülimalt kiirelt ja seda teeb ka tema aju. Esimese 1000 päeva jooksul kasvab teie lapse aju keskmiselt 1 gramm päevas! Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapped (ja nende kombinatsioon) mängivad aju ja nägemise varases arengus väga suurt rolli. Oomega-3- ja oomega-6-tase ajus suureneb raseduse viimasel trimestril ja kahel esimesel eluaastal kiiresti.

Kust neid saada?

Rinnapiim, mis on teie beebi jaoks parim esimene toit, sisaldab looduslikult nii oomega-3- kui ka oomega-6-rasvahappeid (lisaks paljudele muudele beebi jaoks kasulikele ainetele). Mida rohkem kala on imetava ema toidus, seda suurem on tema rinnapiima oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete sisaldus. Oomega-3 ja/või oomega-6 võib leida mõnedest toitudest nagu rasvane kala, lihatooted ja rikastatud piim.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com