Mis on antibiootikumid?

Teie laps haigestub

See võib juhtuda liivakastis mängides, looma paitades või teiste lastega lasteaias kohtudes. Samal ajal kui teie laps maailma avastab, puutub ta kokku paljude bakterite ja viirustega. See võib viia lapse haigestumiseni. Kui näete, et laps ei tunne end hästi, võib see olla südantlõhestav ja te võite end mõneti abituna tunda. Võite isegi kaaluda oma arstilt lapsele antibiootikumiretsepti küsimist. Kuid antibiootikumid ei ole alati lapse haiguse korral lahenduseks. Tegelikult võib nende valel viisil või valel põhjusel kasutamine isegi kahjulik olla.

Mis on antibiootikumid?

Kui teie laps on haige, soovite te tema aitamiseks kõik endast oleneva teha. Et mõista, kuidas saate teda kõige paremini aidata, on hea teada, mis on antibiootikumid ning mida need ravivad ja mida mitte.

Antibiootikumid on ravimid, mis võitlevad bakterite põhjustatud nakkuste (näiteks bakteriaalse farüngiidi, läkaköha ja kuseteede infektsiooni) vastu. Antibiootikumid tapavad nakkuse põhjustanud halvad bakterid või raskendavad nende kasvu või paljunemist. Aga kui teie lapsel on viirus, ei ole antibiootikumid tõhusad. Tihti esinevate viiruste näideteks on külmetushaigused, äge bronhiit, enamik kurguvalusid ja gripp.

Enne antibiootikumide kasutamist pidage alati nõu oma arstiga. Samas kui teie lapsele antibiootikumid määratakse, ei pea te muretsema – arst teab, millal on õige seda teha.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com