D-vitamiin

Organism toodab D-vitamiini päikesevalguse teatud spektrist. D-vitamiin  on lapse tervislikuks arenguks väga oluline.

Oluline toitaine, mille imendumine on raske

D-vitamiin on lapse luustiku normaalse arengu ja hammaste tervise seisukohast väga tähtis. Sellel vitamiinil on organismis ka teisi olulisi funktsioone, näiteks immuunsüsteemi toetamine. D-vitamiin moodustub organismis päikesevalguse mõjul ja seda leidub ka osades toitudes. Kuid piisava koguse D-vitamiini saamine üksnes toidu ja päikesevalguse kaudu on väga keeruline..

Iga natukese aja tagant – õue.

Üldiselt on kõige parem veeta aega päikesevalguse käes (nt aias või rõdul või minna välja sõltuvalt kohaliku omavalitsuse juhistest) vähemalt kaks kuni kolm korda nädalas, et lapsed saaksid 5–15 minuti jooksul päikesevalgust näole, käsivartele ja kätele.

Tõmmake kardinad eest

Siseruumides olles tõmmake kardinad eest ja avage aknad, et päikesevalgus saaks siseruumid täita ja värske õhk sisse tulla. Pange tähele, et D-vitamiini toodavad nahas UVB-valgusspektri kiired. See valgus ei tungi läbi klaasi, vaid vajab otsest kokkupuudet.

Andke oma lapsele D-vitamiini rikast toitu

Looduslikult D-vitamiinirikkad toidud on lõhe, sardiinid, tuunikala, munad jne. Poest võib leida ka D-vitamiiniga rikastatud toitusid nagu osad piimatooted, sojapiim, jätkupiimasegud ja teraviljad. Üldiselt vajame me aga D-vitamiini igapäevaselt lisaks toidulisandina. Küsige oma lapse arsti või õe käest täpsemat järele, kui palju teie laps D-vitamiini lisaks vajab.

Pidage meeles, et tervena püsimiseks on parim tervislik toitumine ja elustiil, korralik magamine ja regulaarne treenimine. Kui teil on laste toitumise kohta küsimusi, võtke palun ühendust meie professionaalide tiimiga telefonil 8003663.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com