5 igapäevast soovitust lapse immuunsüsteemi tugevdamiseks

Põhisõnumid:

  • Immuunsüsteemi toimimiseks on vajalik täisväärtuslik, tervislik ja tasakaalustatud toitumine

  • D-vitamiin mõjub immuunsüsteemi tugevdavalt

  • Ülimalt olulised on piisav uni ja kehaline aktiivsus

Meie immuunsüsteem on meie esmane kaitse haiguste ja viiruste vastu, kuid selle tugevus on muutuv. Imikutel ei ole sündides immuunsüsteem täielikult välja arenenud. See areneb ja kasvab koos lapsega. Vanemana soovite kindlasti, et teie lapse immuunsüsteem areneks tugev ja vastupidav. Oleme välja toonud viis soovitust, mille abil lapse immuunsüsteemi toetada ja tugevdada.

1. Keskenduge täisväärtuslikule toidule

Vastupidava immuunsüsteemi alustalaks on toit, mida teie lapsed söövad. Täisväärtuslikus toidus leiduvatel hädavajalikel vitamiinidel ja mineraalainetel on arenevas immuunsüsteemis (ja ka kasvavas kehas tervikuna) oluline roll.

Alati kui võimalik, andke väikelapsele süüa värskeid puu- ja köögivilju, täisteratooteid, kaunvilju ja liha. Kui teie laps ei armasta puu- ja köögivilju, proovige neid smuutidesse, makaroniroogadesse ja suppidesse lisada või looge koos lapsega vahvaid toite, näiteks lõigake vilju armsateks kujunditeks või pange need varraste otsa. Andke endast parim, et hoida laps eemal pakendatud ja liigselt töödeldud toitudest. Need kipuvad sisaldama palju rasvu, suhkrut ja soola ning nõrgendada immuunsüsteemi kaitsevõimet (kuigi aeg-ajalt võib lapsele midagi maitsvat ikka lubada!).

2. Lisage menüüsse immuunsüsteemi toetavad toidud

Lisaks täisväärtuslikule toidule toetavad immuunsüsteemi ka mõned konkreetsed toitained. Näiteks on immuunsüsteemi töös keskne roll mineraalainel tsingil, kuna sellel on põletikuvastased omadused. Tsingirikaste toitude hulka kuuluvad liha, koorikloomad (veenduge, et teie lapsel ei oleks allergiat) ja pähklid. Oluline on meeles pidada, et toitumine peab olema tasakaalustatud ja mitmekülgne.

Jätkupiimasegud Aptamili 2 ja Aptamil 3 sisaldavad samuti tsinki.

3. Viibige päikese käes

Päikesevalguse toimel naha kaudu sünteesitav D-vitamiin on aine, mis on laste tervise seisukohast väga oluline. See on vajalik mitte ainult luustiku arenguks, vaid seda on seostatud ka immuunvastusega. Uuringud on näidanud, et D-vitamiini puudus on seotud autoimmuunsuse suurenemisega ehk keha ebanormaalse reaktsiooniga, mille korral immuunsüsteem ründab omaenda terveid rakke.

4. Liikuge koos

Kehaline aktiivsus on oluline igas vanuses ja mitmed teooriad väidavad, et mõõdukas liikumine võib toetada immuunsüsteemi toimimist. Kui laps avastab aktiivselt teie aeda, saab ta tõenäoliselt veidi mustaks ja see – nagu me eelnevalt seletasime – on hea. Kui teie laps õues ringi liigub, puutub ta kokku bakteritega, mis teie kohalikus keskkonnas loomulikult tekivad. Kui immuunsüsteem tegeleb nende suhteliselt kahjutute bakteritega, valmistab ta end raskemate nakkustega toimetulekuks ette.

5. Veenduge, et teie laps saaks korralikult puhata

Igapäevasel uinakul on oma põhjus ning seda ei ole vaja ainult selleks, et pakkuda teile hetkeks rahu ja vaikust. Uuringud on näidanud, et unetsüklite ja immuunsüsteemi tugevuse vahel on otsene seos. Kvaliteetne uni toetab immuunvastust, mis on immunoloogilise mälu aluseks, võimaldades seeläbi lastel tulevaste nakkuste vastu võidelda.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com