Väikelapse enesekindluse tõstmine

Kui oleme endaga rahul, tuleme toime ka elu väikeste tõusude ja mõõnadega.Soovime uusi asju proovida ja tunneme, et suudame saavutada kõik püstitatud eesmärgid.Sama kehtib ka Teie lapse kohta.Lapse enesekindluse tõstmine aitab tal kasvada õnnelikuks ja iseseisvaks väikeseks inimeseks.

Enesehinnangu arendamine

Kasvades ja arenedes õpib väikelaps kes ta on ja kujundab endast oma arvamust.Ta teab kuidas ta välja näeb ja avastab peagi, mida teha oskab.Selles etapis peegeldab tema nägemus endast seda, mida teised inimesed temast mõtlevad ja tema kohta ütlevad.Sellepärast on oluline lapsele näidata, kui meeldiv ja tore ta on.

Näidake armastust

Öelge oma lapsele nii tihti kui võimalik, kui palju Te teda armastate ja kui tore on temaga koos olla.Kiindumuse näitamiseks kallistage ja musitage oma last sageli ja öelge talle häid sõnu. Öelge lapsele mis on tema tugevad küljed.

Rääkige ja kuulake

Ka lapsega lihtsalt rääkimine saadab sõnumi, et Teile meeldib tema seltskond.Tähelepanu pööramine sellele, mida lapsel on öelda, näitab talle, et Teie meelest on ta huvitav ja väärib kuulamist.

Kiitus ja julgustamine

Oskus ennast ise riietada suurendab oluliselt väikelapse enesekindlust.Olge valmis abistavat kätt ulatama ja jõupingutuse eest innukalt kiitma.

Pakkuge valikuid

Paludes lapsel valida omale ise rõivad või küsides, mida ta koos Teiega lugeda sooviks, tunneb laps end rohkem täiskasvanuna ja otsustusvõimelisemana.

Olge aktiivne

Mitmesuguste uute tegevuste proovimine on väga hea võimalus leida tegevus mis lapsel hästi välja tuleb või mis võib talle meeldima hakata. 

Soodustage sõprussuhteid

Kutsuge oma lapse sõbrad mängima või korraldage kokkusaamine teiste emade ja nende lastega.Sõprussuhete loomine ja teistega hästi läbisaamine on suurepärane võimalus enesekindlust tõsta.

Koosolemise aeg

Hommikuste jutuajamistega voodis või koos einestamisega tugevdate peresuhteid ja näitate lapsele, et tal on peres tähtis koht.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee