Et lapsel oleks tegevust

Mudilased on väga elavad ja uudishimulikud ning seetõttu on oluline leida neile võimalikult kauaks tegevust. Siin on mõned lihtsad ja odavad ideed.

Mängud köögis ja vannis

Makaronidega mängimine. Lõbus, loominguline ja odav mäng on erineva kujuga makaronide värvimine ja paela otsa ajamine.

Taignaga mängimine

Ohutu ja söödava taigna (arvestage, et väikelapsed topivad suhu kõike, mis nad kätte saavad) võite teha ise või osta poest.

Toiduvalmistamine

Proovige koos küpsiseid või kooke teha, sest nende valmistamine tähendab eelkõige tooreste koostisainetega tegelemist ning ahju või pliiti peab kasutama alles siis, kui kõik lõbusamad tööd on tehtud. Näiteks on väga tore teha koos piparkoogimehikesi ja pärast kaunistada nende nägusid ja riideid.

Köögis mängides tuleb alati rõhutada ohutust ja hügieeni. Liialdage natuke kõikide tavapäraste ettevaatusabinõudega, näiteks peske eriti põhjalikult käsi, olge nugade ja kuuma pliidi või ahjuga üliettevaatlik. Selgitage lapsele arusaadavalt, mida te teete ja miks.

Veega mängimine

Laske lapsel natuke kauem vannis olla ja pange vanni palju erinevaid mänguasju, et tal vahva oleks.

Pliiatsite ja värvidega värvimine

See tegevus on alati teile mõlemale väga köitev ja lubab lapsel oma kunstilisi taotlusi täielikult rakendada, olgu selleks siis värviraamatu värvimine või vaba käega tehtud kunstilised värvilaigud. Olge valmis selleks, et pilte saab palju, ja leidke neile köögiseintel sobiv koht.

Kostüümid

Vaatamata eale armastavad kõik lapsed end kostümeerida, seega koguge paras varu riideid ja muid lisandeid, näiteks mütse ja salle. Hoidke alles mardisandirõivad ja oma vanad peoriided või otsige põnevaid kostüüme kasutatud rõivaste kauplustest. Pakkuge lapsele välja tegelaskuju, kelleks ta võiks rõivastuda, ja hoolitsege selle eest, et kuskil oleks suur peegel, kust ta saaks end imetleda.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee