Esimesed 1000 päeva on suurepärane võimalus

ENP (Early Life Nutritional Programming) uuringud näitavad, et Teie lapse tervis on Teie endi kätes.

Iga ema muretseb esmajoones oma lapse heaolu pärast. Kõige uuemad teadusuuringud näitavad, et lapse tervis hilisemas elus on kuni 20 % ulatuses määratud geenide poolt ja 80% välisteguritest varases lapseeas, mida Teie saate mõjutada positiivses suunas.

ENP (Early Life Nutritional Programming) värskeimad uurimistulemused toitumisest varases lapseeas näitavad, ettoitumisel on alates viljastumisest kuni lapse 2 aasta vanuseks saamiseni ülioluline mõju tervisele tulevikus sest nende esimese 1000 päeva jooksul toimub kõige kiirem ainevahetuse, aju ja immuunsüsteemi areng.

Mis on ENP? Early Life Nutritional Programming (Toitumuslik programmeerimine varases eas) ehkENP uuringutes toitumise kohta varases lapseeas analüüsitakse ema ja lapse toitumise mõju lapse tervisele tulevikus.

Teile kui tulevasele emale tähendab see seda, et õige toitumise abil saate juba raseduse ajal mõjutada oluliselt oma lapse edaspidist tervist. Kasutage seda väärtuslikku võimalust ja võtke oma lapse tervis oma kätesse!

Esimesed 1000 päeva on suurepärane võimalus

Esimesed 1000 päeva (alates rasestumisest kuni varase lapseeani) pakuvad ainulaadset võimalust. Lapse õige toitumise kaudu saab selle tundliku perioodi ajal mõjutada tervise alustugede nagu ainevahetuse, aju ja immuunsüsteemi arengut ja seeläbi vähendada haiguste tekkeriski tulevikus.

Kasutage seda võimalust ja võtke oma lapse tervis oma kätesse!

Kasutage oma võimalust raseduse ajal

1000-päevane periood algab viljastumisega. Ema toitumine sünnieelses etapis võib omada pikaajalist positiivset mõju lapse tervisele. Sellepärast on teie toitumisharjumised raseduse ajal lapse jaoks eluliselt tähtsad.

Tulevase ema erinevate toitainete vajadus raseduse ajal on oluliselt suurem kui teistel eluperioodidel. Toitainete varud peavad olema piisavad, sest nii Teie kui ka Teie laps saavad nendest varudest kõik vajalikud vitamiinid, mineraalid ja mikroelemendid.

Selle saavutamiseks peab toit olema tasakaalustatud ja mitmekesine. Eriti olulised on raud, jood, foolhape, kaltsium ja pika ahelaga polüküllastamata rasvhapped. Sööge piisavalt värskeid puu- ja köögivilju, täisteratooteid ja kartuleid, vahel tailiha ja piimatooteid ning vähemalt kord nädalas rasvast kala.

Kuldne reegel on mitte süüa kaks korda rohkem, vaid kaks korda paremini kui tavaliselt.

Nõuanne

Teie laps saab oma jõu Teie organismi toitainete varudest. Täitke need vitamiinide, mineraalide ja mikroelementidega.

Nendest ammutab Teie beebi kõik vajalikud toitained ainevahetuse toimimiseks ning aju ja immuunsüsteemi kasvamiseks ja arenguks. Seega, kui Teie ja ka teie laps on toitainetega hästi varustatud, võite 40 põnevat nädalat nautida kindla teadmisega, et annate enda ja oma lapse jaoks parima.

Meie ülesandeks on anda Teile infot mis aitab toitumise kaudu panna alus oma lapse tervisele tulevikus. Nii saate ka Teie ENP varase ea toitumise uuringute tulemusi kasutada hõlpsasti igapäevaelus.

Kasutage võimalust, et anda oma lapsele kaasa kõige väärtuslikum õnnelikuks eluks – palju armastust ja hea tervis.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com