Tugev immuunsüsteem – väiksem võimalus allergiate tekkeks

Hea uudis: allergiaid on võimalik ennetada. Kui teie peres esineb allergiaid, suureneb tõenäosus, et ka lapsel lõpuks mõni allergia välja kujuneb. Seda on võimalik ennetada, kui lapse immuunsüsteemi algusest peale toetate. Allergia on immuunsüsteemi üle reageerimine tavaolukorras kahjututele ainetele, näiteks teatud toitudele. Immuunsüsteem ei reageeri potentsiaalsele allergeenile õigesti ning tõrjub seda vääralt kui haigustekitajat.

Allergiate tekke risk on seega tihedalt seotud immuunsüsteemiga: kui see areneb õigesti, suudab immuunsüsteem teha vahet „ohtlikul“ ja „ohutul“ ning vastavalt reageerida. See aktiveerib kaitse kahjulike haigustekitajate korral ning tuvastab ja talub tegelikult kahjutuid allergiatekitajaid.

 

Kuidas allergiaid ennetada? 

  • Toitumine mängib immuunsüsteemi kaitse struktuuris olulist rolli. Rinnaga toitmine on parim viis, kuna rinnapiimas on vähe allergeene ja palju antikehi. 

  • Kui teie lapsel on suurenenud allergiarisk ja teil pole võimalik teda ainult rinnaga toita, on hea valik osaliselt hüdrolüüsitud HA piimasegu. Selles on vähem allergeene ning see suudab allergia teket ennetada.

  • Immuunsüsteem õpib ka kogemuste kaudu, näiteks külmetused, mustus ja teiste lastega varajane kokkupuude. Seega peaksid vanemad laskma oma lastel erinevate keskkonnamõjuritega kokku puutuda ja neil maailma avastada.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee