Imiku toiduallergiaga toimetulek igapäevaelus

Ohutu kodu

Allergeenide vaba kodu

Kui imikul diagnoositakse toiduallergia, ei tähenda see seda, et ta oleks ’teistsugune’ või teda tuleks sõprade tegevustest kõrvale jätta. Kui olete tema allergiat tundma õppinud, võib sellega igapäevane toimetulek olla üsna lihtne, kui annate lapse eest hoolitsejatele täpsed juhised tema kaitsmiseks.

 

Imiku allergiaga toimetulek

Imiku allergia diagnoos võib paljudele vanematele kergendust pakkuda, kuid teiste jaoks on see algus elukestvale teekonnale, mis vajab täiendavat läbimõtlemist, hoolt ja planeerimist.

Kui olete välja selgitanud, mille vastu lapsel allergia on, ei ole keeruline kodus teda selle eest kaitsta. Allergeenide eemal hoidmine kodust eemal olles võib aga olla keerulisem, eriti kui te ise asjade eest ei vastuta.

Lapse kellegi teise hooleks jätmine on igale vanemale suur samm, eriti siis, kui lapsel on toiduallergia. Pere ja sõpradega aja veetmine on suurepärane viis lapse sotsiaalsuse arendamiseks, andes samas vanematele võimaluse kedagi teist usaldama õppida.

 

Peod: toiduallergia diagnoosiga imiku kaasamine

Kui imikul on toiduallergia, ei pruugi mõte tema peole kaasa võtmisest sugugi lõbus tunduda, samas ei ole ühtegi põhjust, miks ta ei võiks toredalt aega veeta. Tagamine, et lapse allergiaga arvestatakse ja toitu valmistatakse ette allergeenidest vabas keskkonnas, võib nõuda mõningast lisaplaneerimist. Sellega on võimalik toime tulla, kui ise köögis abikäe ulatate.

Keeruline on tulla toime teiste inimeste arusaamaga allergiatest, kui lapsel esineb nähtav reaktsioon, näiteks nahalööve, ning teda soovitakse igaks juhuks mõnedest tegevustest kõrvale jätta. Teiste vanematega allergiatest rääkimine aitab neil mõista, millist mõju allergia lapsele avaldada võib, seega jagage julgelt oma teadmisi.

 

Toiduallergia diagnoosiga lapsega reisimine

Toiduallergiaga lapse vanematele võib olla keerulisem ka puhkuse planeerimine. Ükskõik, kas reisite välismaale või riigisiseselt, tuleks mõelda teatud aspektidele, näiteks kus te peatute, kuidas sinna saate ja mida sööte.

Igaks juhuks tasuks erakorraliste haigusjuhtude jaoks välja uurida lähima haigla asukoht. Kui lapsel esineb tõsine toiduallergia, on kõige lihtsam valida majutuskoht, kus saate ise toitu valmistada. Välismaale reisides tehke selgeks mõned tõlgitud fraasid, juhuks kui vajate meditsiinilist või toitumisalast abi ja te kohalikku keelt ei räägi.

Ehkki toiduallergiaga imik võib muuta päevarutiini veidi keerulisemaks, on edukas diagnoos juba pool võitu. Kui teate, milles probleem seisneb, saate kontrollida, mida ta sööb ja vältida allergiasümptomite ägenemist.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee