Kuidas minna sujuvalt üle uuele täiustatud jätkupiimasegule?

Kuidas minna sujuvalt üle uuele täiustatud jätkupiimasegule Aptamil® 2, 3 Pronutra®-ADVANCE või piimajoogile Aptamil® 4 Pronutra®-ADVANCE?

Kliinilised uuringud näitavad, et beebid taluvad meie täiustatud koostisega patenditud jätkupiimasegu ja piimajooki väga hästi ja üleminek sellele on ohutu.

Kui soovite üle minna jätkupiimasegule Aptamil® 2, 3 või piimajoogile Aptamil® 4 ProNutra ADVANCE, peab üleminek olema sujuv, et beebi seedesüsteem kohaneks uue toidu koostisega. Mõned beebid vajavad selleks rohkem aega ja neil võivad tekkida kerged seedehäired, mis peaksid olema minimaalsed ja mööduvad. Võite olla kindel, et beebid taluvad uut koostist hästi ja üleminek on ohutu. See võib võtta aega, kuid sujuv ja järk-järguline üleminek annab beebi seedesüsteemile võimaluse kohaneda ja teile kindlustunde, et beebi talub seda hästi.

Uuele jätkupiimasegule üleminek

Sujuvaks üleminekuks asendage esialgu üks toidukord päevas uue jätkupiimaseguga/piimajoogiga Aptamil® 2, 3 või 4 ProNutra®-ADVANCE. Parim on seda teha pigem päeva esimesel poolel. Teistel toidukordadel andke beebile tema tavapärast jätkupiimasegu. Kui beebi on uue toidukorraga harjunud (see võib võtta kaks-kolm päeva aega), andke beebile uut jätkupiimasegu ka teisel toidukorral. Jätkake samamoodi, kuni kõik toidukorrad on asendatud uue toiduga. Soovitused uuele jätkupiimasegule üleminekuks leiate järgmiselt jooniselt.

Mõnel beebil võib uue toiduga harjumine võtta umbes nädala. Beebi toitmise kohta võite alati küsida nõu ka lapse arstilt/õelt, kes oskab soovitada teie lapsele sobivat üleminekuaega ja -võtteid.

Kuidas üle minna?

 

Toidukord

1.

2.

3.

4.

5.

1 päev

2 päev

3 päev

4 päev

5 päev

praegune jätkupiimasegu

uus jätkupiimasegu

*põhineb < 3-kuu vanuse imiku tavapärasel toitmisrežiimil.

Mida teha, kui märkate muutusi?

Kõiki meie jätkupiimasegusid on kontrollitud, et need oleksid kindlasti kooskõlas rangete kvaliteedi- ja ohutusstandarditega ning teie beebi jaoks täiesti ohutud.

Väga ebatõenäolisel juhul, kui peaksite märkama, et üleminek uuele jätkupiimasegule põhjustab beebile ebamugavustunnet, pöörduge lapse arsti poole. Võite ajutiselt lõpetada segu andmise ja proovida uuesti mõne nädala pärast.

Jätkupiimasegu valmistamine

Alati, kui võtate kasutusele uue jätkupiimasegu, tuleb tutvuda selle valmistamisjuhistega, et oleksite kursis võimalike muudatustega.

Valmistamisjuhised võivad muutuda, et need oleksid kooskõlas uute tervishoiu- ja ohutuseeskirjadega. Ajakohase ja põhjaliku teabe leiate meie veebilehelt (www.aptaclub.ee) ja iga paki tagaküljelt.

Praktilised soovitused

  • Alustage üleminekut järk-järgult, asendades kõigepealt ühe toidukorra (hommikune toidukord) uue täiustatud jätkupiimaseguga, mõne aja möödudes võite asendada ka teise toidukorra jne.

  • Alati kui võtate kasutusele uue jätkupiimasegu, tuletage meelde segu valmistamise juhised – need leiate pakendi tagaküljelt. Järgige täpselt valmistamisjuhiseid.

  • Kui uue toidu kasutuselevõtuga märkate muutusi või teil on üleminekuga seoses mõni mure, pöörduge lapse arsti/õe poole.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com