Toitmine

Emake loodus teab mis on hea. Rinnapiim on looduse kõige imelisem looming. See annab lapsele kõik vajaliku, et ta kasvaks terve. Lisaks sellele, et rinnapiim on suure toiteväärtusega annab rinnaga toitmisega kaasnev lähedus lapsele turva- ja heaolutunde ning teile mõlemale väärtuslikku aega vastastikuse sideme loomiseks. Peale selle on rinnaga toitmine mitmes mõttes kasulik ka emale.

Täisväärtuslik ja looduslik headus esimesest eluhetkest

Kõik teavad, et rinnapiimal on oluline osa beebi immuunsuse tugevdamisel. See sisaldab erinevaid kaitsefaktoreid, sealhulgas antikehi ja prebiootikume, mis aitavad kaitsta last selliste haiguste eest nagu maoärritused ja kõrvapõletikud. Samuti kaitseb rinnapiim last varases eas tekkiva astma eest. Rinnapiimas sisalduvad looduslikud prebiootikumid on erilised toitained, mis soodustavad seedesüsteemis heade bakterite kasvu. Kui selliseid baktereid on piisavalt, aitavad nad tõrjuda võimalikke kahjulikke baktereid ja toetavad nii beebi loomulikke kaitsemehhanisme. Peale selle on nad kasulikud seedimisele, muutes beebi väljaheite pehmemaks, et seda oleks kergem väljutada. 

Samuti on rinnapiimas palju pika ahelaga polüküllastamata rasvhappeid. Teadlased on tõestanud, et need oomegarasvhapped soodustavad aju, silmade ja närvisüsteemi arengut. Rinnaga toitmise ajal reageerib teie organism igati beebi vajadustele. Piima tekib nii palju, et lapse kõht saab täis ja piima keeruline koostis muutub kogu aeg rahuldamaks beebi toitumisvajadusi. Mitte ainult kuude jooksul, vaid väikesed muutused toimuvad iga päev ja isegi imetamise ajal.

Sideme loomine beebiga

Rinnaga toitmisel on väga oluline roll teie ja beebi vahelise sideme loomisel. Beebi süleshoidmine sel ajal, kui ta rinnast piima imeb on looduse viis soodustada teie kahe naha kokkupuudet ja omavahelist suhtlemist näiteks rääkimist, silmsidet ja kiigutamist. Selline lähedus pakub turvatunnet ja soojust ning ergutab beebi kompimis-, nägemis-, haistmis-, kuulmis- ja maitsmismeelte arengut.

Kui laps sünnib, suudavad tema silmad haarata vaid neid esemeid, mis on 20–37 cm kaugusel. Rinnaga toitmise ajal olete beebile väga lähedal ning ta saab uurida teie näojooni ja ilmeid, õppides teid ära tundma ja omandades olulisi oskusi, mis parandavad järk-järgult tema nägemist, tähelepanuvõimet ja keskendumist.

Rinnaga toitmine on kasulik ka teie tervisele

Rinnaga toitmine soodustab hormooni oksütotsiin tootmist. Kui beebi esimest korda imema hakkab annab oksütotsiin märku, et piim hakkaks voolama ning samal ajal hakkab emakas kokku tõmbama. Kokkutõmbed kaitsevad teid sünnitusjärgse verejooksu eest ja aitavad emakal taastada oma normaalse suuruse. Lisaks tekitab hormoon positiivseid tundeid. Kuna selle teine nimi on armastuse hormoon, tunnete end imetamise ajal lõõgastunu ja õnnelikuna ning see rahustab teid mõlemaid. Teine eelis on see, et rinnaga toitmine on loomulik ja tervislik viis kasutada ära osa rasvavarudest mis raseduse ajal tallele pandi. Aeglane kaalukaotus on alati kõige kindlam ning uuringud näitavad, et rinnaga toitvad emad saavad oma raseduseelse kaalu tagasi kiiremini ja suudavad seda ka edukamalt säilitada.

Peale selle näitavad viimased uuringud, et rinnaga toitmisel on mitmeid pikaajalisi kasulikke mõjusid ema tervisele. Nende seas on näiteks parem ainevahetus, väiksem osteoporoosi ja erinevatesse vähiliikidesse haigestumise oht ning psühholoogiline kasu madalama stressitaseme näol.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com