Lapse tervise eest hoolitsemine

 

 

 

Mida teha, kui lapsel on D-vitamiini puudus? 

D-vitamiin tuleb päikesest ja on lapse tervise tagamiseks oluline. Kuid koroonaviiruse puhangu ja mitmesugusel tasemel isolatsiooni tõttu on lapsed vähem päikese käes.

Kui see on võimalik, minge lühikeseks ajaks õue 

Üldjuhul on kõige parem veeta aega õues päikese käes (nt oma aias, rõdul või minna õue, lähtudes kohaliku omavalitsuse juhistest) vähemalt kaks kuni kolm korda nädalas, lastes päikesel paista 5–15 minutit lapse näole ja kui ilm on soojem siis ka käsivarte ja käte peale.

Avage kardinad

Toas olles avage kardinad ja aknad, lastes päikesevalgusel ja värskel õhul tuppa pääseda. Arvestage, et D-vitamiini toodab nahas UV-B-kiirgus. See valgus ei tungi läbi klaasi, vaid vajab otsest kokkupuudet.

Toitke last D-vitamiini sisaldava toiduga

Võite anda talle looduslikult rohkesti D-vitamiini sisaldavaid toite, näiteks lõhet, sardiini, tuunikala, muna jne. Lisaks pakkuge toite, mida on rikastatud D-vitamiiniga, näiteks mõned piimatooted, piimasegud ja teraviljatooted. Üldjuhul soovitatakse anda iga päev lisaks ka D-vitamiini. Kui muretsete, et teie laps ei saa piisavalt D-vitamiini, konsulteerige oma arsti või tervishoiutöötajaga.

Pidage meeles, et tervislik toit ja eluviis, piisav uni ja regulaarne liikumine on tervise tagamiseks parimad. Kui teil on küsimusi lapse toitumise kohta, pöörduge meie meeskonna poole: 8003663, info@aptaclub.ee.