Kuidas HMOd aitavad muuta rinnapiima parimaks toiduks lapsele?

Rinnapiim on hämmastavalt keerulise koostisega. See sisaldab väga palju erinevaid toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid, mis üheskoos toimides  tagab lapsele parima võimaliku kasvamise ja tugevaima immuunsüsteemi. Lisaks toetab see ka soolestiku ja aju arengut.

Ühed nendest keerukatest ühenditest on rinnapiima oligosahhariidid (HMOd). Mis need on ja millist rolli need teie kasvava lapse toitumises mängivad?

Mis on HMOd?

HMOd on rinnapiimas looduslikult esinevad süsivesikumolekulid. Need on laktoosi ja rasvade  järel kolmas suurim tahke rinnapiima koostisosa. Igas liitris rinnapiimas on 12–15 g HMOd.

Igal rinnapiima oligosahhariidil on oma kindel ülesanne. Rinnapiimas leidub teadaolevalt üle 200 HMO-struktuuri, mis üheskoos läbi soolestiku toimides aitavad tagada, et lapsel areneks välja terve immuunsüsteem.

HMOde 4 peamist hüve

Prebiootiline toime: HMOd seedekulgla ülemises osas ei lõhustu ja seega jõuavad soolestiku alaossa seedumata kujul. Seal stimuleerivad need kasulike bakterite kasvu ja aktiivsust. Õiges tasakaalus soolestiku mikrofloora on terve arengu ja immuunsüsteemi toimimise jaoks määrava tähtsusega.

Otsene mõju immuunrakkudele: on tõestatud, et HMOdel on immuunsüsteemile otsene mõju. Need toetavad immuunrakkude sobivat vastust organismi jaoks võõrastele ainetele.

Tugi immuunsüsteemile: HMOd ei lase haiguse tekitajatel organismi siseneda ja seda kahjustada takistades sel viisin nakkushaiguste teket.

Aju ehituskivid: selgub, et soolestiku mikrobioota mõjutab osaliselt ka aju arengut. Seega aitavad HMOd tasakaalustada soolestiku mikrobiootat ning selle kaudu toetavad  aju arengut.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com