Et ta saaks ise hakkama ja et tal
oleks tugev immuunsüsteem

Et ta saaks ise hakkama ja et tal oleks tugev immuunsüsteem

Maailm, kuhu meie lapsed praegu sünnivad, on pidevas arengus ja muutumises. Nad puutuvad kokku paljude võimaluste, kuid ka paljude väljakutsetega. Seetõttu peavad meie lapsed arendama oma oskust ise hakkama saada kohe algusest peale – ja nad saavad sellest kasu kogu oma elu jooksul.

Miks on ise hakkama saamine nii oluline?

Ise hakkama saamine võimaldab meie lastel iseseisvalt ja paindlikult toime tulla tulevaste kogemustega. Tänapäeval on see oskus tähtsam kui kunagi varem. Maailm muutub pidevalt ja me ei tea, milliste väljakutsetega meie lapsed tulevikus silmitsi seisavad. Andes oma lapsele rohkem kogemusi ise hakkama saamiseks, tagate, et nad suudavad tulla hästi toime nii praegu kui edaspidises elus.

Kuidas me saame õpetada lapsi ise hakkama saama juba algusest peale?

Parim viis on lasta oma lapsel maailma avastada ja saada palju kogemusi kohe algusest peale. Iga kogemusega kasvab nende võime ise hakkama saada ja see kestab kogu elu. Ise hakkama saamine areneb väga lihtsas tsüklis: iga kogemus viib parema ise hakkama saamiseni. Oskus ise hästi hakkama saada võimaldab neil kogeda palju erinevaid uusi kogemusi. Alates beebi esimesest ujumistunnist kuni teie lapse esimese mägimatkani – iga varajane kontakt inimeste ja keskkonnaga toetab ja arendab ise hakkama saamist.

Täna mängib teie laps võib olla esimest korda lumes, kogedes külma temperatuuri ja talvist keskkonda, veetes samas väärtuslikku aega väljas värske õhu käes. Hiljem tugevneb teie lapse võime ise hakkama saada läbi ühiste seikluste nagu ekskursioonid ja matkad iga ilmaga. Iga uue väljakutsega areneb samm-sammult teie lapse oskus ise toime tulla.

Immuunsüsteem: oluline varajaste kogemuste jaoks

Ise hakkama saamise arendamisel on oluline terve immuunsüsteem: see valmistab teie last seestpoolt ette väärtuslikeks kogemusteks välismaailmaga.

Sündimisel on teie lapse immuunsüsteem veel ebaküps. Inimese immuunsüsteem areneb eluaeg; see harjub ja õpib, sest isegi organismi tugev vastupanu algab väikestest asjadest. Kuid sisuliselt kujuneb immuunsüsteem välja kolmandaks sünnipäevaks. Selle aja jooksul tagab tasakaalustatud ja tervislik toitumine teie lapsele kõik hädavajalikud toitained, mida ta vajab oma immuunsüsteemi optimaalseks arenemiseks – olgu selleks siis kontakt teiste lastega või kokkupuutumine külma ja mustusega. Te saate aidata oma lapsel omandada neid olulisi kogemusi väljas värske õhu käes mängides ja sportides, isegi kui ilm on külm ja märg, ning läbi loomuliku ja mitte liiga steriilse keskkonna.

Toitumine on immuunsüsteemi jaoks oluline

Toitumine omab immuunsüsteemi arengus eriti olulist rolli. Pidev varustamine väärtuslike toitainetega nagu A-, C- ja D-vitamiinid on hädavajalik terve immuunsüsteemi arenguks. Ainult tugeva immuunsüsteemiga on teie laps valmis maailma avastama.

Aptamili jätkupiim ja imikute piimasegu tuginevad 40 aastat kestnud teaduslikele uuringutele ja täiendavad tasakaalustatud dieeti oma ainulaadse koostisega. Need sisaldavad A-, C- ja D- vitamiine, mis toetavad loomulikult tervet immuunsüsteemi.

Kui lastel on tugev immuunsüsteem, võivad lapsevanemad lubada neil rahuliku südamega maailma avastada ja seeläbi arendada oskust ise hakkama saada. Aptamil aitab lapsevanematel oma last tulevikuks parimal võimalikul viisil ette valmistada.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee