Uudised
< TAGASI

Väikelapse eas väljakujunenud toitumisharjumused mõjutavad meid ka täiskasvanuna

Möödunud nädalal toimus aruteluring, kus väikelaste vanematega kohtusid Tallinna Lastehaigla lastearst dr. Ülle Einberg ning toitumisspetsialist Kristin Salupuu. Kohtumisel arutleti ühe- kuni kolmeaastaste väikelaste emade seas läbiviidud uuringu tulemuste üle ning jagati kogemusi laste toitumisharjumuste kujundamisel.

Nimelt selgus sel suvel Aptamil3 poolt Eestis läbi viidud uuringust, et suurem osa lapsi läheb liiga vara üle täiskasvanute toidule: lausa 96% lapsevanematest lõpetab lapsele eraldi toidu valmistamise enne tema kaheaastaseks saamist. Salupuu sõnul ei oleks tegemist niivõrd suure probleemiga, kui täiskasvanud ise toituksid tervislikult. „Laste toitumisharjumused saavad alguse oma vanemate harjumustest, seega peab kindlasti jälgima lisaks lapse menüüle ka enda oma,“ ütles ta.

Peamiste põhjustena, miks ei toitu pered tervislikult, tõid uuringule vastajad välja ajapuuduse, teadmiste puuduse ja asjaolu, et ebatervislikud toidud on tihtipeale maitsvamad. Lisaks mainis märkimisväärne arv küsitletutest – 10% - et tervislikud tooted on kallimad. Seetõttu ongi tavapäraseks toiduks saanud poolfabrikaadid ja teised liigmaitsestatud toiduained, sest neid on lihtne valmistada ning enamasti on nad ka pere rahakotile soodsamad. Kuid sellise menüü tagajärjed võivad pikas perspektiivis kurvaks osutuda.

Loe veel >

Pildigalerii

 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee