Tööl ja kodus

Õige tasakaalu leidmine

Tööelu ja koduse elu ühendamine ei pruugi esialgu alati lihtne olla, kuid natuke head organiseerimist, mõned kindlad reeglid ja teatud annus paindlikkust võimaldavad teil töötava lapsevanemana mõlemat maailma nautida. Mõned vihjed õige tasakaalu leidmiseks.

  • Valige lasteaeda või hoidjat hoolikalt ja usaldage oma valikut. Teades, et lapsega on kõik korras ja ta on õnnelik, saate kergemini kodustelt asjadelt tööasjadele ümber lülituda.

  • Pidage võimaluse korral alati kinni kindlast tööajast. Enne tööle tagasiminekut rääkige tööandjaga oma tööajast. Selgitage, et teie jaoks on väga oluline sellest ajast kinni pidada ja peate töölt õigel ajal lahkuma, et lapsele järele minna.

  • Käige lõunal. Tehke lõuna ajal korralik puhkepaus, et saaksite taastada oma energia töiseks õhtupoolikuks.

  • Jätke endale väike ajavaru. Korraldage lapsehoidmine nii, et see sobiks teie ajakavaga ja te ei peaks õigeks ajaks jõudmiseks paaniliselt tormama. Pooletunnine mänguruum jätab teile aega, et rääkida kasvataja või hoidjaga lapse päevast ning te ei tunne end kohale jõudes hingetuna.

  • Mõelge toidukorrad läbi. Kui eelistate anda lapsele kodus valmistatud, mitte valmistoitu, hoidke sügavkülmas parajat varu, mille saate hoidjale üle anda kas eelmisel päeval või nädalal. Aega ja raha aitab kokku hoida valmistehtud toidu külmutamine väikeste portsjonitena.

  • Ärge olge enda vastu liiga karm. Kui tunnete, et pinge kasvab üle pea, pole mõtet vaikides kannatada. Rääkige oma ülemusega töökohustuste ümberkorraldamise või tööaja muutmise võimalusest, arutage kuidas majapidamistöid omavahel jagada või võtke kedagi appi. 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com