7 rasedusnädalat

Mis toimub sinu kehas?

Sinu immuunsüsteem kohaneb raseduse kuuendal nädalal lapsega, et ta oleks kaitstud. See on parim aeg tema toetamiseks, valides tervisliku menüü ja valmistades toitu hoolikalt. Ära söö toiduaineid, mis pole värsked, samuti väldi sööke, mis võivad olla sinu jaoks riski tekitavad (näiteks Brie juust ja teised pehmed juustud, krevetid ja vähilaadsed). Veendu, et kõik toiduained oleksid enne söögivalmistamist hoolikalt pestud. Samuti jälgi käte hügieeni.

Lapse areng seitsmendal rasedusnädalal

Sinu laps on sel ajal juba 12 mm pikkune. Areneb seedesüsteem ja kopsudest lähtuvad hingamisteed. Pea mõõtmed suurenevad veidi kiiremini kui muud kehaosad. Ajurakud jagunevad rühmadesse, millel on tulevikus erinevad funktsioonid. Kujunevad genitaalide, lihaste ja närvide alged. Äratuntava kuju saavad ka käed ja jalad. Lapsel hakkavad kujunema ka silmad, suu ja nina koos sõõrmetega. Lihaskiudude kujunemisel hakkavad lapse liikmed märgatavalt liikuma, kuid ema neid esimesi liigutusi veel ei tunne.

Kuidas toetada lapse tervist

Toitained, mida laps saab raseduse ajal ja kolmel esimesel eluaastal, mõjutavad märkimisväärselt tema tervist tulevikus.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com