5 rasedusnädalat

Viies nädal: esimesed raseduse tundemärgid

Emakas hakkab kohanema aina kiiremini kasvava lapsega, sa võid tunda kergeid kokkutõmbeid. Selles staadiumis võivad muud raseduse tundemärgid, nagu tundlikud rinnad, iiveldus ja peavalu, olla täiesti tähelepandamatud. Sa ei tunne mingeid muutusi? Paljud naised ei tunne selles raseduse staadiumis veel mingeid muutusi.

Te mõlemad vajate toitaineid

Igapäevane menüü annab nüüd teile mõlemale vajalikke toitaineid.Isegi kui menüü tundub tervislik, tuleb sul siiski hoolitsed selle eest, et ei jääks puudu vajalikke toitaineid ja võtta iga päev rasedatele mõeldud multivitamiine. Nii saad olla kindel, et võtad vajaliku hulga foolhapet – eriti olulist vitamiini, mis on vajalik lapse neuraaltoru arenguks, mis hakkab raseduse neljandal nädalal osaliselt sulguma.

Viies nädal: lapse areng

Viiendal rasedusnädalal kasvab embrüo aju, pea muutub suuremaks, arenemist jätkavad muud olulise organid. Lapse süda lööb juba ja aitab verel väikeses kehas ringelda. Samuti hakkavad arenema väikeste käte ja jalgade alged. Toitained, mida laps saab raseduse ajal ja esimesel kolmel eluaastal, mõjutavad märkimisväärselt seda, kuivõrd on rakud tulevikuks valmis. Ole teadlik, kuidas saad kasutada teadusuuringute tulemusi, et otsustada toitainete mõju üle lapse tulevikule!

Palun võta arvesse! Need kirjeldused mitmesugustest protsessidest rasedusnädalate ajal annavad üldise ettekujutuse lapse arengu ja muutuste kohta sinu kehas. Arvesta siiski, et iga laps areneb omamoodi isegi juba raseduse ajal.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com