4 rasedusnädalat

Neljandal rasedusnädalal hakkab sinu organism tootma suuremas koguses progesterooni, sel ajal hakkavad kujunema ka lapse organid. Ole teadlik, kuidas luua soodsad tingimused lapse tervise jaoks selles väga varases staadiumis.

Mis toimub sinu kehas?

Raseduse teisel ja kolmandal nädalal valmistub keha lapse kandmiseks täiesti varjatult, kuid progesteroonitase kasvab sellal siiski sedavõrd märgatavalt, et on saabunud õige aeg teha rasedustest, mis võib olla positiivne. Tasub aga arvesse võtta, et rasedust ei saa alati varases staadiumis määrata, seetõttu tuleb mõnikord veidi oodata.

Samal ajal võivad organismi hormonaalsed muutused tekitada muutusi emakas, mille käigus võivad saada kahjustada väikesed veresooned. See võib omakorda viia määrdumise ja nõrkade emaka kokkutõmmeteni, mis võivad meenutada menstruatsiooni.

Lapse areng neljandal rasedusnädalal

Neljandal rasedusnädalal hakkavad arenema lapse olulisimad organid nagu näiteks aju, maks, neerud, kõhunääre ja põrn. Laps areneb sellal, kasutades sinu omadusi, see viib rakkude jagunemiseni. Iga rakk sisaldab geneetilist markerit ehk epigeneetilist jälge. Neid markereid saab hõlpsasti kontrollida lapse elukeskkonna kaudu ja seeläbi geene nö sisse või välja lülitada, muutes rakke rohkem või vähem aktiivseks.

Sellega seoses mõjutab lapse toitumine raseduse ajal ja kolmel esimesel eluaastal seda, kuivõrd on need rakud ette valmistatud edasiseks eluks, kas geneetilised markerid on õigesti sisse või välja lülitatud. Just see asjaolu aitab mõista, kuidas toitained mõjutavad lapse tulevikku. Neid saab kasutada, et hoolitseda lapse vajaduste eest ja tagada talle parim stardipositsioon hea tervise osas tuleviku tarvis. Raseduse ajal pole tulevasel emal tarvis süüa mitte kaks korda rohkem, vaid kaks korda tervislikumalt.

Kuidas toetada lapse tervist

Oodates kinnitust raseduse kohta, tuleb sul järgida tervislikku menüüd, samuti hoiduda alkoholist ja suitsetamisest. Ära unusta ka vajalikke vitamiine ega mineraalaineid, eriti foolhapet, mis on eriti oluline lapse närvisüsteemi arengus. See aitab tagada parimad tingimused lapse õigeks arenguks raseduse ajal, samuti rajada aluse tugevale tervisele hiljem.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com