2 rasedusnädalat

Ametlikul teisel rasedusnädalal toimub ovulatsioon, mille tõttu eostatakse laps kõige tõenäolisemalt just sellel ajal. Niisamuti nagu esimesel rasedusnädalal, ei pruugi sa veel ka sellel nädalal tegelikult rase olla, kuid just sel ajal on vaja luua ideaalsed tingimused lapse eostamiseks ja seeläbi mõjutada soodsalt lapse tervist tulevikus.    

Ideaalsete eostamistingimuste loomine

Nagu me juba selgitasime, arvestatakse sünnituse oodatav aeg alates viimase menstruatsiooni esimesest päevast. See tähendab, et ametlikul teisel rasedusnädalal toimub ovulatsioon ja seega ka lapse eostumine.

Eostumiseks ideaalsete tingimuste tagamiseks on soovitav raseduse planeerimise ajal järgida tervislikku menüüd ja kasutada toidulisandeid, mis sisaldavad vajalikke vitamiine. Taas tasub meeles pidada, et mingil juhul ei tohi unustada foolhapet, mis on eriti oluline neuraaltoru ja lapse närvisüsteemi arengus.

Eostumine ja sügoodi geneetiline teave

Viljastumise ajal on kõik lapse omadused kodeeritud väikeses rakus, mida nimetatakse sügoodiks. Sellel rakul on 23 kromosoomipaari (46 kromosoomi), kusjuures pooled kromosoomid on alati ühelt vanemalt. Kromosoomides on vajalik teave unikaalse inimese loomiseks, kelles võib leida mõlemalt vanemalt saadud omadusi.

Toeta oma last juba enne eostamist, kasutades toitaineid, mis mõjutavad tema tulevikku

Paljud vanemad arvavad, et nende lapse tuleviku määrab üksnes geneetika. Seevastu värskeimad uurimused kinnitavad, et isegi kuni 80% lapse tervisest sõltub varase ea välistest teguritest ja veel varem ka ema tervisest veidi aega enne lapse eostumist.

Lapsele raseduse ajal ja esimese kolme eluaasta jooksul kättesaadavad toitained mõjutavad seda, kuivõrd on lapsele kaasa antud geenid edasiseks eluks ette valmistatud, kas need soodustavad tervise säilimist või hoopis haiguste teket.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com