11 rasedusnädalat

Raseduse üheteistkümnendal nädalal kasvab laps aina kiiremini. Tervislik menüü ja rasedatele mõeldud vitamiinid soodustavad lapse kasvamist ja loovad tugeva aluse tema tugevale tervisele tulevikus. Uuri, mis ootab sind sellel nädalal!

Mis toimub sinu kehas?

Platsenta areneb täielikult välja, see muutub aina tugevamaks (sõltuvalt sellest, kui kiiresti laps kasvab).

Lapse areng raseduse üheteistkümnendal nädalal

Meditsiinilist terminoloogiat kasutades on nüüdseks embrüost arenenud loode, mis on umbes 44–60 millimeetrit pikk, kuid varsti kasvab ta veel kiiremini. Aju, kopsud, maks ja neerud töötavad, kuid jätkavad arenemist. Jäsemetel on tekkinud refleksid ning laps suudab näiteks suruda kätt rusikasse ja seda avada, samuti imeda pöialt. Laps suudab sellal imeda, neelata ja närida, hingata sisse lootevett ning samuti urineerida. Õige varsti hakkab laps end emakaseintest eemale tõukama ja teadlikult liigutama. 

Kuidas toetada lapse tervist

Raseduse ajal on eriti oluline järgida tervislikku menüüd ja võtta kõiki vajalikke toitaineid. Tulevase ema hoolitsus tema enda tervise eest mõjutab ka tema lapse arengut.

Sel ajal sobib kasutada multivitamiine sisaldavaid toidulisandeid, neid vajatakse, et suurendada oluliste toitainete varu kehas. Raseduskuudel pole soovitav kasutada tavalisi multivitamiine, vaid valida nende asemel just rasedatele mõeldud toidulisandid. Arst/ämmaemand aitab teha õige valiku. Erilist tähelepanu tuleb pöörata foolhappe kasutamisele, kuna esimesel trimestril on see väga oluline lapse närvisüsteemi õigeks arenguks.

Vali õiged annused!

Mõned toitained ja preparaadid võivad olla raseduse ajal kahjulikud, kui neid võtta üleliia palju. Teatud vitamiinide (näiteks A ja D) ülemäärane kasutamine võib last kahjustada. Üleliigne A-vitamiini tarbimine võib põhjustada kõrvalekaldeid lapse arengus, eriti esimesel trimestril.

 

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com