Tehke oma olemine mugavaks

Kui te seda veel ei ole teinud on praegu õige aeg muuta oma tööpiirkond nii raseda-sõbralikuks kui võimalik. Teisel trimestril saite ehk veel kuidagi hakkama, aga nüüd peate oma suurenevatele vajadustele rohkem tähelepanu pöörama. Alustage oma tööalast ja muutke see nii mugavaks kui võimalik. Paigutage oma arvuti ja tool nii, et te ei peaks keha pingutama või keerama. Hoidke jalgu laua alla asetatud jalapingil või kastil, et vähendada jalgade ja pahkluude paistetust. Tööandja peab tagama, et töökoht ei ohustaks kuidagi teie tervist.

Mugavad riided ja jalanõud on suur asi ja võivad teie enesetunde sellel ajal palju paremaks teha. Ostke endale mõned klassikalised rasedate rõivad, mida saate kombineerida, et vajaduse korral piisavalt ametlik välja näha. Kihiti kantavad riided aitavad teil kohandada oma riietust vastavalt sellele, milline on temperatuur väljas või büroos sees.

Peate ka tööd tehes tegema korrapäraseid pause. Kui teil on istuv töö, aitavad kiire jalutuskäik või jalgade sirutamine end värskemana tunda. Kui peate suurema osa päevast jalgadel olema, tõstke jalad aeg-ajalt üles ja lubage endale üks korralik puhkus.

Vedelikupuuduse vältimiseks jooge palju vett või lahjendatud puuviljamahla. Loobuge teest ja kohvist – raseduse ajal ei ole hea kofeiiniga liialdada, sest arvatakse, et see suurendab enneaegse sünnituse ohtu või alandab lapse sünnikaalu. Samuti võib kofeiin põhjustada kõrvetisi, unetust ja peavalu. Peale selle sisaldavad tee ja kohv fenoolühendeid, mis võivad takistada raua omastamist. Jooge selle asemel sidruni- või ingveriteed.

Päevakava kohandamine raseduse järgi

Ilmselt tunnete raseduse lõpu poole, et harjumuspärane päevakava käib natuke üle jõu. Kui töölejõudmine muutub raskemaks, kaaluge võimalust muuta töö alustamise ja lõpetamise aega, et tipptundi vältida. Võib-olla on ülemus nõus ka sellega, et töötate aeg-ajalt kodus. Samuti on igati loomulik see, kui otsustate, et aitab küll, ja lähete sünnituspuhkusele varem, kui algselt kokku lepitud.

Kui olete millegi pärast mures, rääkige kindlasti inimestega, keda need probleemid puudutavad. Ärge üritage kangelaslikult oma kohust täita, sest te ei taha segadust tekitada või end saamatuna tunda. Praegu on kõige tähtsam see, et stressi ja ebameeldivat enesetunnet oleks nii vähe kui võimalik, seega rääkige oma muredest igal juhul!

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com