Verstapostid – roomamine, kõndimine ja rääkimine

Enamik imikuid õpib roomama 7 ja 10 kuu vahel, kui laps suudab juba ilma toeta istuda, kuid ära muretse, kui Teie laps ei rooma, sest paljud valivad teistsuguse liikumisviisi, näiteks pepu peal nihkumise, rullimise või kõhul libisemise. Paljud imikud jätavad roomamise üldse vahele ja jätkavad kohe enese püstiajamise, seismise ja kõndimisega.

Kõndimine

Teie lapse esimene samm on tema arengus selgelt suurim verstapost. Ühel hetkel tõuseb ta püsti või tõmbab end üles ja järgmisel hetkel tatsub mööda tuba. Esimeste sammudega alustab ta liikumist iseseisvuse suunas.

Enamasti teevad beebid oma esimesed sammud 9 ja 12 kuu vahel, kuid ära heitu, kui see kauem aega võtab. Mõned neist ootavad rahulikult 16 või 17 kuuni. Kui laps on muutunud enesekindlamaks ja hoiab paremini tasakaalu, on temaga raske sammu pidada – ta suudab nii kiiresti joosta!

Rääkimine

Teie laps õpib rääkima kahe esimese eluaasta jooksul. Sellel ajal kuulab ta end ümbritsevat maailma, õpib keelereegleid ja suhtlemist.

Vanemaks saades hakkavad lapse keel, huuled, suulagi ja hambad rääkimiseks kohanema ja tugevnema, tehes häälitsusi, millest hakkavad kujunema päris sõnad. Kasvades püüab ta kinni sõnu, mida kuuleb end ümbritsevatelt inimestelt, ning 18 kuust ja teise eluaasta lõpuni hakkab ta koostama pisikesi lauseid ning kirjeldama end ümbritsevat maailma, oma tundeid ja mõtteid, muutudes enesekindlamaks.

Kui Teie laps esimese sõna kuuldavale toob, on see väga eriline hetk, kuid ärge olge pettunud, kui see on kas emme või issi või siis hoopis vastupidi. Ta ei vali lemmikuid, vaid sõna, mida tal on kõige lihtsam moodustada!

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga aptaclub.ee@danone.com