Külmetushaigus ja gripp

See tähendab aevastamist, köha ja mõnikord isegi palavikku... Külmetushaigus ega gripp pole kellegi jaoks meeldiv – kindlasti mitte lapse jaoks. Sageli arvatakse, et neid viirusnakkusi on meil võimalik saada ainult külma ilma või vihma käes olemise tagajärjel. Kuid see ei ole nii. Külmetushaigused ja gripp on põhjustatud viirustest, mitte vihmasest ilmast ega külma õhu käes viibimisest. See tähendab, et neid viirusnakkusi on tegelikult võimalik saada aastaringselt, mitte ainult sügisel ja talvel. Aga kuidas see tavaliselt toimub? Kui väljas on külmem, veedame rohkem aega siseruumides, seega oleme tihedamalt üksteise lähedal. Viirus levib aevastamisel ja köhimisel vabanevate piiskade abil. Seega on viirusel siseruumides lihtsam ühelt inimesel teisele levida. See on ka põhjus, miks teie lapsel on suurem võimalus lasteaias külmetushaigust (või muud nakkust) saada.

Külmetushaiguse ja gripi ennetamine

Viirused on alati meie ümber. Kui kellegi immuunsüsteem on tavapärasest nõrgemas seisus ja ta haigestub, levitab see isik viirust tõenäoliselt ka teistele inimestele edasi. Need inimesed nakatuvad, kui viirus satub nina, silmade või suu kaudu nende kehasse. Iga kord, kui te potentsiaalselt nakkust kandva käega oma nina puudutate või pärast õhtusöögisegadust oma lapse nägu puhastate, võite viirusega nakatada nii end kui ka oma last. Seetõttu on väga oluline sageli enda ja oma lapse käsi pesta! Hea hügieen on hädavajalik, et kaitsta ennast ja oma last viirustesse nakatumise eest.

Nõuanne: gripi- ja/või külmetusnähtude vältimiseks veenduge, et teie ja lapse käed oleksid viirusevabad, pestes käsi sageli vähemalt 20 sekundit.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee