D-vitamiini

D-vitamiini toodetakse kehas tänu päikesevalgusele ja see on lapse tervislikuks arenguks oluline

Võimalusel käige natukese aja kaupa väljas

Üldiselt on kõige parem veeta aega päikesevalguse käes (nt aias või rõdul või minna välja sõltuvalt kohaliku omavalitsuse juhistest) vähemalt kaks kuni kolm korda nädalas, et lapsed saaksid 5–15 minuti jooksul päikesevalgust näole, käsivartele ja kätele.

Tõmmake kardinad eest

Siseruumides olles tõmmake kardinad eest ja avage aknad, et päikesevalgus saaks siseruumid täita ja värske õhk sisse tulla. Pange tähele, et D-vitamiini toodavad nahas UVB-valgusspektri kiired. See valgus ei tungi läbi klaasi, vaid vajab otsest kokkupuudet.

Andke oma lapsele D-vitamiini rikast toitu

Võite anda lastele toite, mis on looduslikult D-vitamiini-rikkad, nagu lõhe, sardiinid, tuunikala, munad jne. Lisaks otsige D-vitamiiniga rikastatud toite, nagu mõned piimatooted, sojapiim, jätkupiimasegud ja teraviljad. Üldiselt soovitatakse D-vitamiini igapäevaselt manustada. Kui olete mures, et teie laps ei saa piisavalt D-vitamiini, pidage nõu oma arsti või tervishoiutöötajaga.

Pidage meeles, et tervena püsimiseks on parim tervislik toitumine ja elustiil, korralik magamine ja regulaarne treenimine. Kui teil on laste toitumise kohta küsimusi, võtke palun ühendust meie professionaalide tiimiga aadressil 8003663.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee