Tagasi tööle

Tagasi tööle

Pärast lapse saamist tööle tagasiminek on väga suur samm. Kui otsustate seda teha on korralikult valmistumine väga oluline, et nii teie ise, beebi kui ka kõik sellega seotud inimesed saaksid uue rutiiniga kohaneda.

Lastesõime või lasteaeda otsida pole kunagi liiga vara. Et tööl hästi hakkama saada ja korralikult keskenduda, peate teadma, et laps on rõõmus ja heades kätes. Isegi kui kavatsete veel mõne kuu kodus olla annab varakult alustamine teile piisavalt aega erinevaid võimalusi uurida ja õige lasteaed või lapsehoidja leida. Teiste vanemate soovitused võivad olla küll suure väärtusega aga paluge lapse eest hoolitsema hakkaval inimesel siiski näidata oskusi ja isikut tõendavaid dokumente, et olla kindel tema usaldusväärsuses.

Muutuseks valmistumine

Lapsele õiget hoidmisvõimalust otsides saate hakata valmistuma enda ja beebi lahusolekuks. Harjutage last olema teiste inimestega nii, et teid ei ole kohal. Alguses võib see olla teile raskem kui beebile, kuid mida rohkem harjutate, seda kergem see on. Et tunneksite end rahulikumana pange lapsehoidja jaoks kirja oma tavapärane päevakava, näidake kus asuvad mähkmed, toit, toidunõud ja mänguasjad ning jätke lapsehoidjale telefoninumber millelt teid või lapse isa vajaduse korral kätte saaks. Kõik see kulub marjaks ära ka siis, kui peate lapsest pikemat aega eemal olema.

Kui toidate last rinnaga peate mõtlema sellele kuidas tööle tagasi minnes hakkama saada. Kas piima saaks päeva jooksul välja lüpsta ja külmikus hoida? Kas lapsehoidja on valmis väljalüpstud piima lapsele andma? Osa naiste jaoks on piima väljalüpsmine raske, niisiis on mõistlik sellega alustada umbes kuu aega enne, et võimalikest probleemidest üle saada. Samuti peate veenduma, et laps on nõus pudelist sööma ja rahul sellega kui teda toidab keegi teine peale ema või isa.

Peale igasuguste lapse heaolu puudutavate praktiliste küsimuste on ka selliseid asju mida saaksite teha, et üleminek oleks teile endale kergem. Enne tööleminekut rääkige oma tööandjaga tööajast ja tingimustest, et teaksite mõlemad mida teilt oodatakse. Käige mõned korrad oma vanas töökohas ja viige end kurssi toimunud muutustega, tutvuge uute töökaaslaste ja/või klientidega ning proovige aru saada milline on töötempo. Selgitage välja kõige kindlam transpordiliik mis võimaldaks teil õigel ajal tööle jõuda ja lapsele tööpäeva lõppedes järele minna. Ühesõnaga, mõelge kõigi võimaluste peale mis aitaksid teil stressi vähendada ja kohaneda.

Hoolitsege enda eest

Tööl käia ja ema olla on väsitav. Vajate selleks oma elukaaslase ja teiste laste abi. Kui nad teid majapidamistöödes aitavad on kodune elu hoopis rahulikum ja teil jääb aega ka lõõgastumiseks. Ärge unustage aeg-ajalt puhata. Siis suudate nii ema kui ka töötajana kõik oma võimed ära kasutada.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee