Külalised – millal, kes, kuidas?

Külalised – millal, kes, kuidas?

Sõbrad ja sugulased tahaksid väga üsna kohe pärast sünnitust teile ja beebile külla tulla, aga te ei pea neile alati jah ütlema. Olete läbi teinud kurnava pingutuse ning samapalju kui puhkust vajate aega oma lapse ja kaasaga suhtlemiseks ja pereeluks. Aitab see kui piirate külaliste hulka. Kui olete väsinud või tahaksite natuke omaette olla ärge kartke neile viimasel minutil ära öelda. Selgitage viisakalt milles asi ja inimesed saavad tavaliselt sellest aru.

Kui aga tunnete, et tahaksite natuke suhelda ärge üle pingutage ega püüdke olla sama hea võõrustaja nagu enne lapse tulekut. Kui üldse, siis peaksid külalised pigem teid teenindama – küll nad teepakid lõpuks üles leiavad. Tundes, et selleks korraks aitab andke viisakalt märku, et olete väsinud ja vajate puhkust. Kui keegi oma abi pakub ärge häbenege seda vastu võtta. Vastsündinuga kodus olles võib nõudepesule, toiduvalmistamisele või pesu kuivama riputamisele kuluda kaks korda rohkem aega kui enne nii et kasutage ära iga abivalmis kätepaar.

Kui hakkate õues käima võite ise koos beebiga külla minna. Nii saate igal ajal lahkuda ja teil on suurem kontroll oma aja üle.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee